Designshop

3F Turizm Seyahat


Şimdi ihracat zamanı 
Türk firmaları 2001'de daha çok ihracat için fuardan fuara koşacak. 

İLK DURAK AFRİKA
İhracatçılarımız 2001 yılında Afrika bölgesinde yapılan fuarlara yönelecek. İlk fuar Kahire'de 21-30 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kuzey Afrika'nın en büyük fuarına katılım kararı alan firma sayısı 35'i geçti. İkinci durak Mısır'ın yanıbaşındaki Libya olacak. Türk firmaları, önümüzdeki 5 yıl içinde 35 milyar dolarlık yatırım yapmayı hedefleyen Libya'ya mal satmak için Trablus'ta düzenlenen uluslararası fuara katılacak. Fuar 2-12 Nisan tarihlerinde açık kalacak. Trablus Fuarı, devlet ve KOSGEB tarafından destekleniyor. 

SONRA IRAK
Gerek siyasi gerek ekonomik ilişkilerde bahar havası yaşadığımız Irak, Türkiye'nin şu ana kadar yurtdışında düzenlediği en büyük organizasyona ev sahipliği yapacak. Forum A.Ş.'nin mayıs ayında 15 bin m² alanda düzenleyeceği Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na yüzlerce firmanın katılması bekleniyor. Fuarda, firmalar sektörlerine göre ayrı ayrı hollerde yer alacak. 

Bu fuarlara dikkat
Forum Fuarcılık, Sanat ve El Sanatları Fuarı ile Hediyelik Eşya Fuarı'nda yakaladığı başarının ardından yeni projeleri gündeme getirdi. Yurtiçindeki etkinliğini artırmak isteyen Forum, Türkiye'yi Gençlik Fuarı, İller Kültür Fuarı, Ülke Tanıtım Fuarı ve Trafik Fuarı'yla tanıştıracak. 

Daha çok ihracat
Ülkemiz açısından zor bir yıl geride kaldı… Ekonomik istikrar programı ve olumsuz konjonktüre rağmen ihracatçılarımızın 2000 yılında özverili ve başarılı bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. 

Hangi fuarı gezmek istersiniz? 
Forum A.Ş.'nin yan kuruluşu 3F Turizm Seyahat Ltd. Şti., 2001 yılı iş gezilerini nisan ayı itibariyle başlatıyor.

En son teknolojiler Berlin'de
Sektörün en büyük fuarları arasında sayılan Internationale Funkausstellung-IFA (Uluslararası Audi-Video ve Hi-Fi Fuarı), 25 Ağustos-2 Eylül 2001 tarihleri arasında dünya devlerini potansiyel alıcılarla buluşturacak. 

İş gezileri başlıyor 
3F Turizm, fuarlara düzenlediği iş gezilerini nisanda başlatıyor. Çin İhraç Ürünleri Fuarı ile Almanya'da yapılacak Kullanılmış Makineler ve Tesisler Fuarı için elinizi çabuk tutun. Sömestr ve Kurban Bayramı'nı yurtdışında geçirmek isteyenler de 3F'in değişik turlarından yararlanabilir.

Türkiye'nin gıda devleri Yeşil Hafta Fuarı'nda
Gıda sektörünün en büyük buluşması için geri sayım başladı. Messe Berlin GmbH tarafından Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 66. Uluslararası Yeşil Hafta Fuarı, 19 Ocak'ta açılıyor. Fuarın Türkiye ulusal katılım organizasyonunu gerçekleştiren Forum A.Ş.'den alınan bilgiye göre, Tekel, Çay-Kur, Marmarabirlik, Yaşar Dış Ticaret, Kayısıbirlik, Baklan Gıda, Kar Pişmaniye'nin de aralarında bulunduğu Türk firmaları 28 Ocak'a kadar Alman tüketicilerle birlikte olacak. Aynı tarihlerde Uluslararası Sebze ve Meyve Fuarı ile Ev Hayvanları ve Bitki Fuarı da gerçekleştirilecek. 

Ankara, Hediyelik Eşya Fuarı'na koştu 
Başkentliler, bayram ve yılbaşı alışverişini 2. Uluslararası Hediyelik Eşya Fuarı'ndan yaptı. Atatürk Kültür Merkezi'nde 16 Aralık'ta başlayan ve 9 gün süren fuar özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğradı. Mısır'dan Azerbaycan'a Kenya'dan Gürcistan'a kadar 17 ülkeden 150 katılımcının bin bir çeşit hediyelik eşya sergilediği fuar yaklaşık 100 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Fuara Kültür Bakanlığı da destek verdi.