Fuar Takvimi

21.İRAN FOOD & HOSPİTALİTY & AGRO & BEV TECH
İran uluslar arası 21 Tarım ,Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı
Tahran - İran
30.Mayıs.2014 - 02.Nisan.2014

 

 

21.İRAN ULUSLARARASI TARIM, GIDA ve GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI

28–31 Mayıs 2014

Tahran - İRAN

 

 

İran’ın en büyük gıda ve tarım fuarı olan Iran Agro, 2014’de 21. kez Tahran’da düzenlenecek. 77,4 milyonluk nüfusu ile Orta Doğu’nun en büyük nüfuslarından birisine sahip olan İran, Orta Doğu’nun en güçlü gıda ve tarım pazarları arasında önemli bir aktör olma özelliğini de gün geçtikçe artarak sürdürmektedir. Fuar 2012 yılına göre % 25 büyüme göstermiş olup toplam katımcı sayısı 17 ülkeden 766 firmaya ulaşmıştır.

 

3 ayrı sektörün yer alacağı fuara yabancı katılımın da yoğun olduğu gözlemlenmektedir. İran Agro (tarım), İran food + beverage technology (gıda+İçecek teknolojileri) ve İran food + hospitality (gıda+İkram ürünleri) olarak 3 ayrı sektöre yer verilmektedir.

 

Iran Agro 2013 Rakamları:

 

Tarım (İran Agro)                      Gıda +İçecek(Food+Bev)               Gıda+İkram(Food+Hosp.)  

71 katılımcı                               276 katılımcı                                   419 katılımcı

  8 ülkeden                                   12 ülkeden                                    8 ülkeden

 

Toplam à17 ülke’den 766 katılımcı firma

 

Katılımcı Ülkeler àAvusturya, Brezilya, Çin, Danimarka, Finlandiya,Fransa, Almanya, Hindistan, İran, İtalya, Hollanda, İspanya, Kuveyt, Rusya, Portekiz , Türkiye, ve BAE.

 

 

Toplam à32,200 ziyaretçi

 

Sergilenecek Ürünler

 

İran gıda ve İçecek teknolojileri (Food + bev tec)àEt ve Kasap İşleme Teknolojileri, İçecek Teknolojileri, Erişte Teknolojileri, Süt ve Süt ürünleri işleme, Teknolojileri, Balık İşleme Teknolojileri, Sebze ve Meyve Teknolojileri, Fırıncılık Teknolojileri, Şekerleme Teknolojileri, Dondurma Teknolojileri, Şarküteri ve Hazır Gıda Teknolojileri, Aroma, Esans ve Baharat Teknolojileri, Paketleme, Teknolojileri,  Paketleme Makineleri, Paketleme Ekipmanları, Soğutma ve Havalandırma Teknolojileri, Soğutma Tesisatları, Havalandırma ve ısıtma Teknolojileri.

 

 

 

İran gıda ve İkram teknolojileri (Food + hospitality) àSüt ve süt ürünleri, Et ve et ürünleri, Balık ve deniz ürünleri, Sebze, meyve ve kuru meyveler, Bakliyatlar; Makarna, Pirinç, Yağlar, Hayvansal Yağlar, Şeker, Çay, Kahve vb., Dondurulmuş Gıdalar, Konserve Gıdalar, Unlu mamuller, bisküviler, ekmekler,

Şekerler ve çikolatalar, Sağlıklı ve Organik ürünler, Krakerler, dondurmalar, Alkolsüz içecekler, Yiyecek ve İçecek malzemeleri.

 

İran Tarım (İran Agro) àTarım makineleri, tarım traktörleri, Kurutma, silo ve depolama sistemleri,  Sığır ve kümes hayvanları, yetiştiriciliği ve sistemleri, Besleme ekipmanları, Süt işleme ekipmanları, Tohum, fide, Sera ve sera plastikleri, Pestisitler ve gübre,  Balık yetiştiriciliği için donanımları, Sulama sistemleri, Veterinerlik.

 

Fuar Katılım Ücreti

 

*Stantlı İç Alan          (min. 12 m²)

 

 

Boş Alan                    (min. 24 m²)

 

 

Üst Kat Alan

 

 

Dış Alan                    (min. 30 m²)

 

 

 

Kayıt Ücreti                                                   

(Alfabetik olarak fuar kataloguna giriş, firma yaka kartları)

 

Online Pazarlama Ücreti                                        

 

Servis ve Tanıtım Ücreti                              

 

*Stantlı İç Alaniçin geçerli hizmetler à    (Stant konstrüksiyonu, stant altı halı, 1 masa, 4 sandalye, 1 çöp sepeti, 4 spot, elektrik prizi, stant alınlık yazısı)

 

***Fuarın Türkiye temsilcisi Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.’dir.