Fuar Takvimi

4.Plast Alger
4.Cezayir Plastik , Teknolojileri ve Makinaları Fuarı
Cezayir - Cezayir
18.Nisan.2016 - 20.Nisan.2016

PLAST ALGER

 

Cezayir 4. Uluslararası Plastik, Kauçuk ve Kompozit Fuarı

18-20 Nisan 2016

 

 

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş olarak Türkiye temsilciliğini yürütmekte olduğumuz Alman FAIRTRADE Fuarcılık Şirketi tarafından düzenlenecek olan Cezayir 3. Uluslararası Plastik, Kauçuk ve Kompozit Fuarı ile Afrika plastik sektöründeki potansiyel uluslararası pazara açılacak. Plastik, Kauçuk ve Kompozit olarak üç başlığa yoğunlaşan fuar Cezayir Fuar Merkezinde Avrupa ve Ortadoğu’dan pek çok ziyaretçi ve katılımcıyı bir araya getirecek.

 

Cezayir Plastik Endüstrisi…

Cezayir de Plastik sektörü Cezayir’in en hızlı gelişen ve en önemli sektörlerinden biridir. Sektörün yıllık büyüme oranı son yıllarda %4 ile %5 arasında değişim göstermektedir. Sektörde, yıllık tüketimin 1 milyon tona çıktığı Cezayir’de bu rakamın yarısı Asya ve Avrupa ülkelerinden ithal ediliyor. Kişi başına tüketim ise 8 ile 10 kg arasında değişiyor. Cezayir plastik endüstrisi 2,200 yatırımcıdan oluşuyor, işgücü ise 20,000’leri gösteriyor.

 

2010 da 160,3 milyar USD GSYH, 2010 sonlarında 158, 2 milyar USD döviz rezervi ve yine 2010 da 58,4 milyar USD değerindeki Petro-kimya ihracatı ile Cezayir, Afrika kıtasının en etkin ekonomik gücünü oluşturuyor.

 

Fuarda Sergilenebilecek Ürünler:

 

Ham maddeler, kimyasallar, plastik paketleme makineleri ve teknolojileri, ön işleme ve geri dönüşüm makineleri, işleme makineleri, kaynak makineleri, kalıp ve boyama, ölçme, kontrol ve test etme cihazları, dekor, baskı ve işaretleme makineleri, parça ve yan sanayi ürünleri, tamamlanmış plastik ürünler, yardımcı ekipmanlar, hizmetler.

 

Müracaat :

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.

Tel       : 0312 446 08 22

E-Mail : [email protected]