Sayfayı Yazdır
 Fuar Listesi
Big 4 Show 
 
 
Big 4 Show
Suriye 3. Uluslararası Endüstri Fuarı
28.10.2008-31.10.2008
Şam-Suriye
Fuar Başvuru Formu
Fuar Detayı   Yerleşim Planı   Ülke Bilgisi   Sonuç Raporu   Fuar Destekleri

BIG 3 SHOW
28-31 Ekim 2008
Şam-SURİYE

“ULUSLARARASI ENDÜSTRİ TEKNOLOJİLERİ FUARI”
“ULUSLARARASI PLASTİK VE KAUÇUK TEKNOLOJİLERİ FUARI”
“ULUSLARARASI MATBAA VE PAKETLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI”
“ULUSLARARASI GÜÇ VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ FUARI”

Orta Doğu’nun Yeni Ticaret Merkezinde 4 Büyük Fuar Bir Arada,

Pazar Ekonomisine Geçen Suriye
Orta Doğu’nun Yeni Yatırım Cenneti…

Suriye pazar ekonomisine geçmesiyle birlikte, Orta Doğu coğrafyasında teknolojik gelişimleri izleme, uygulama ve nitelikli eleman yetiştirme konusunda en çok çaba gösteren ve lider konuma gelen ülkelerden biri durumuna gelmiştir.

Son birkaç yıldır ard arda getirilen yeni kanunlarla endüstri alanında dev bir adım atmıştır. Yatırım kanunu yenilenmiş, banka faizleri düşürülmüş, borsa kurulmuş, gümrüksüz bölgeler desteklenmiş ve Şam, Homs, Halep gibi başlıca 3 şehirde yeni endüstriyel bölgeler inşa edilmiştir.

Orta Doğu Pazarına Gümrüksüz Geçiş Kapısı

Suriye, ülkemiz açısından Ortadoğu ülkeleri arasında teknoloji transfer edebileceğimiz bir ülke olmasının yanı sıra diğer Arap ülkeleriyle yapılacak ticarette gümrüksüz geçiş fırsatları sunmaktadır. Suriye’de, Suriyeli ortak ya da tek başına iş yapacak Türk şirketleri aynı zamanda bütün Orta Doğu pazarının kapısını da aralamış olacaktır.

Türkiye’nin Suriye’ye ihracatında başlıca maddeler Demir Çelik, Makinalar, Kazanlar, Plastik Ekipmanlar, Otomotiv ve yan sanayi, Kauçuk ve Kauçuk Ürünler’dir.

Suriye makine ithalatının %50’si ülkemiz açısından ihracat potansiyelleri yüksek ve Suriye’de büyük talep gören tarım makinaları, gıda işleme ve paketleme makinaları, tekstil makinaları, pompa ve kompresörler, iş makinaları ve takım tezgahlarından oluşmaktadır.
Suriye gıda işleme sanayinde makine-ekipman ve üretim teknolojileri genel olarak yenilemeye ve yüksek teknolojiye ihtiyaç duymaktadır. Tüm bu gelişmelere paralel olarak gıda işleme ve paketleme sanayisinin de gelişmesi beklenmektedir.

Big 4 Show 2008:

Fuar hakkında bilgiler

Dört ana fuarın bir araya gelmesiyle oluşacak Big 4 Show 2008, Suriye’nin başkenti Şam’da
28-31 Ekim 2008 tarihlerinde düzenlenecektir. Bu yıl 3.sü gerçekleştirilecek fuara geçtiğimiz yıl 22 ülkeden 80 firma katılım sağlamıştır; Bu ülkeler; temsilcilikleri ile birlikte Lübnan, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Brezilya, Avusturya, Avustralya, İngiltere, Fransa, Hindistan, Mısır, Almanya, Ürdün, Çin, Tayvan ve diğerleri olarak sıralanabilir. Fuarda ülkemizden 21 firma katılımcı olarak yer almıştır.
Suriye’de Türk firmalarıyla ortak yatırımlar yapmak ve temsilcilik almak isteyen iş adamlarından oluşan 15.000 kişilik bir ziyaretçi grubu ziyaret etmiştir. Suriye ve komşu ülkelerden (Irak, Ürdün, Lübnan v.b.) işadamları fuarı gezmiştir.

Dört ayrı ihtisas fuarı olarak düzenlenecek fuardaki başlıca sektörler şöyledir:

• Uluslararası Endüstri Teknolojileri
• Uluslararası Plastik ve Kauçuk Teknolojileri
• Uluslararası Matbaa ve Paketleme Teknolojileri
• Uluslararası Güç ve Enerji Teknolojileri Fuarı

Uluslararası üreticilerin hizmetlerini ve en son teknolojileri gün ışığına çıkaracak fuar, Ortadoğu’da önemli bir ticari buluşma noktası olarak da hizmet verecek. Fuarın tanıtımı Suriye’nin yanı sıra Lübnan, Irak, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde de etkin medya kampanyaları ile gerçekleştirilecek.

Organizasyonunu Suriye’nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden Arabian Group’un yaptığı fuarın Türkiye ulusal katılım organizasyonunu Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. gerçekleştirecektir.

Sergilenecek Ürünler

Uluslararası Endüstri Teknolojileri Fuarı

CNC makineleri, metal işleme teknolojileri hidrolik, pnömatik ekipmanlar, redüktör, kaynak ve kesme makineleri endüstriyel hava kompresörleri pompa, motor ve jeneratörler hammaddeler, cıvata, vida somunu, vida, perçin çivisi, sanayi mühendisliği ekipmanları, aydınlatma cihazları, tarım makineleri, ahşap işleme makineleri, , gıda makineleri ve teknolojileri, değirmen makineleri, tekstil-deri makineleri, , vanalar, vinç, matkaplar, kimyasallar, yapışkanlar, hammaddeler, sanayi otomasyonları, hidrolik kontrol ekipmanları, , hassas ölçüm aletleri, baskül, üretim hattı, ağır makineler, , elektrostatik güç kontrolü, araç, gereç ve hırdavatlar, yedek parçalar ve her türlü makine ve makine yedek parçaları.

Uluslararası Plastik ve Kauçuk Teknolojileri Fuarı

Plastik ve kauçuk ürünler, köpük üretimi ve reçine işleme için makineler, kaynak makineleri, hammadde ve yardımcı maddeler, termo plastik ürünler, sentetik fiber ve bantlar, CNC makineleri, plastik ve kauçuk sanayi makine ve ekipmanları, dönüşüm ve işleme makine ve ekipmanları, kalıp enjeksiyon makineleri, kalıp ve kalıp makineleri, CAD/CAM programları, ıskarta, geri dönüşüm ekipmanları, yapışkan ve yapıştırıcılar, katkı maddeleri, pres, vakum, karıştırma ve kurutma makineleri, plastik poşet makineleri v.b.

Uluslararası Matbaa ve Paketleme Teknolojileri Fuarı

Paketleme makineleri, ambar ekipmanları, etiketleme, işaretleme, kodlama, tanımlama makineleri, paketleme parça ve aksesuarları, malzeme işleme makineleri ve paketleme üretme makineleri, dijital baskı makineleri, eczacılıkla ilgili paketlemeler, grafik sanatlar donatımı, ikinci el paketleme makineleri, baskı ve dekor yapan makineler, paketleme malzemeleri, kağıt ve karton ambalaj malzemeleri, paketleme tesisat sistemleri, kıvırma ve delme makineleri, gıda paketleme sistemleri, matbaa malzemeleri, yedek parçalar, kağıt ve kumaş poşetler, koruma, depolama ve taşımacılıkta kullanılan paketleme makineleri, doldurma makineleri, damgalama makineleri, tartı aletleri, kağıt ekipmanlar, çeşitli mürekkepler, muhtelif baskı makineleri, v.b.

Uluslararası Güç ve Enerji Teknolojileri Fuarı

Elektrik gücü nakil ve dağıtımı (priz, yüksek voltaj dağıtımı ve kontrol ekipmanı; yalıtım malzemeleri; muhtelif kablolar; kablo bağlantı elemanları, düşük voltaj dağıtımı ve kontrol ekipmanı; elektrik güç hattı için ekipmanlar, koruyucu düzenleyici ekipmanı), elektrik ekipmanları (elektrikli motorlar, elektrik panel ekipmanları), enerji yeterliliği ve tasarrufu, ölçüm, kontrol ve teşhis aletleri, transformatörler, piller, UPS (Kesintisiz Güç Kaynakları), elektrik gücü için alternatif kaynaklar (biyo-güç, rüzgar gücü, hidrojen gücü, jeotermal güç), kaynak ve kesme makineleri, havalandırma sistemleri, boru ve boru hattı takımları, mühendislik hizmetleri, güç olanaklarının onarımı, inşası ve kurulumu, su tesisatı, sulama sistemleri, çevre koruma teknolojisi, alarm ve güvenlik sistemleri, telekomünikasyon ekipmanları, hava kirliliği kontrol ekipmanları, otomasyon kontrol sistemleri, sanayi gücü, elektrik ve ısı üretim sistemleri (otonom güç kaynakları, kaynatma makineleri ve yedek parçaları, buhar türbinleri, buhar/gaz ve türbin üniteleri, ısı değiştirme üniteleri, türbin ve hidro-elektrik güç kaynakları), v.b.

Fuar katılım ücreti ve ödeme şekli

Nakliye ve gümrük hizmetleri dahil
İç alan metrekare ücreti: 275 ABD Doları
Dış alan metrekare ücreti:

175 ABD Doları

 

Nakliye ve gümrük hizmetleri hariç
İç alan metrekare ücreti: 225 ABD Doları
Dış alan metrekare ücreti:

125 ABD Doları

(En küçük stand, iç alanda 12 m², dış alanda 40 m²’dir.)
 
Ödemelerin yapılabileceği banka hesap numaraları:

BANKA TL HESABI USD HESABI
Garanti Bankası Siteler Şubesi 6297558 9092049
Yapı Kredi Bankası Meşrutiyet Bulvar Şubesi 61247406 61301696

Fuar katılım ücretine dahil hizmetler

Stand konstrüksiyonu, halı, 1 masa, 2 sandalye, her 3 m²’ye 1 spot, elektrik prizi, 1 çöp kutusu, 1 küllük, standların alınlık yazısı, sergilenecek ürünlerin Türkiye-Suriye-Türkiye nakliyesi (kiralanacak her bir m² için 0.15 m³ ve/veya 40 kg. ürünün nakliyesi Forum A.Ş.’ye ait olup, bu hacim ve ağırlıkları aşan her 1 m³ için 150 ABD Doları ve 1 kg. için 1 ABD Doları katılımcı firma tarafından ödenecektir), handling hizmetleri, gümrük işlemleri, nakliye sigortası, Türk Katılımcılar Kataloğu’nda firma bilgilerine yer verilmesi, genel temizlik ve güvenlik hizmetleri.

Ekstra malzeme ve hizmetler

Fuar katılım ücretine dahil malzeme ve hizmetler dışında talep edilecek eşya ve hizmetler (TV, video, bilgisayar, ekstra yapı tesisat ve dekorasyon malzemeleri, hava, trifaze elektrik, buzdolabı, tercüman vb.) bedeli karşılığı Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

Katılımcılara sağlanacak devlet desteği

• Yurtdışı sektörel nitelikli milli katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı’na katılan firma ve kuruluşlara 15.000 ABD Doları’nı aşmamak üzere fuar katılım ücretinin %50’si,
• Sektörel Dış Ticaret Şirketi (SDŞ) statüsündeki kuruluşlara, sektörel nitelikli milli katılım veya Türk İhraç Ürünleri fuarı’nda 15.000 ABD Doları’nı aşmamak üzere katılım bedelinin %75’i devlet tarafından ödenecektir.
• Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın belirlediği hedef ülkeler için destek oranı 10 puan arttırılır. Katılımcılar bu ilave destekten aynı ülkede düzenlenen azami iki yurtdışı fuar katılımı için yararlandırılırlar.

  •   Tebliğ’de daha sonra yapılacak değişiklikler firmalara yansıtılacaktır.

Katılımcılar Kataloğu

“Katılımcılar Kataloğu”, 12x21 cm. boyutlarında, kuşe kâğıda, renkli basılacak ve İngilizce hazırlanacaktır. Katılımcı, profesyonel ziyaretçi ve Suriye’deki ilgili kurum-kuruluşlar ile ticari temsilciliklere dağıtılacak kataloğa dileyen firma reklam verebilecektir.

Reklam Fiyatları

Arka Kapak Renkli 500 ABD Doları
Kapak İçleri Renkli 350 ABD Doları
İç Sayfalar Renkli 250 ABD Doları

Seyahat ve Konaklama

Fuara katılacak firma temsilcileriyle ziyaretçilerin seyahat ve konaklama işleri Forum A.Ş.’nin kuruluşu olan 3F Turizm Seyahat Ltd. Şti. tarafından organize edilecektir.

Son başvuru tarihi: 20 EYLÜL 2008

Proje sorumluları

Fatih Babal: [email protected]
Bülent Erkul: [email protected]
Sibel Beken: [email protected]
 

 

Copyright © 2001-2008  Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.
76. Sok. No: 4 06460 A.Öveçler-Ankara/TÜRKİYE
Tel: +90 (312) 473 60 00 (pbx)
Faks: +90 (312) 473 60 10