Hızlı Erişim

select

Fuarlar

Firmalarımız


TAHRAN 11. ULUSLARARASI SANAYİ ÜRÜNLERİ FUARI TAHRAN 11. ULUSLARARASI SANAYİ ÜRÜNLERİ FUARI

İran; yabancı yatırımlar için ülkede elverişli bir yatırım ortamı yaratmak suretiyle önemli miktarda yabancı yatırımı ülkeye çekmiştir. Bu çerçevede yabancı yatırımlar için sınırlamalar ve ithalat vergileri azaltılmış, serbest ticaret bölgeleri yaratılmıştır.

İran’ın en büyük ihraç kalemi petrol ve petrol ürünleridir. Bununla birlikte sınırlı düzeyde de olsa petrol dışı ihracat söz konusudur. 2009 Haziran ayında en fazla ihracat yapılan ülke Almanya olmuştur.

Detay»


Irak pazarı için büyük fırsat… Irak pazarı için büyük fırsat…
Bağdat Uluslararası Fuarı 38 yıldır Irak hükümeti tarafından organize edilen ilk ve tek uluslararası fuardır. Fuar Irak’la iş yapmak isteyen firmalarımız için en uygun buluşma noktası olma özelliği korurken, gerek özel sektör gerekse yüksek miktarda alım yapan devlet şirketleri ile görüşme ve iş yapma imkanı sunmaktadır. Ayrıca fuarın halka açık olması ve gördüğü büyük ilgiye istinadeni firmalarımızın Irak’da markalaşma sürecine katkıda bulunmaktadır. Detay»


Türkiye Furit Logistica 2012'ye Kardeş Ülke oldu... Türkiye Furit Logistica 2012'ye Kardeş Ülke oldu...
Türkiye temsilciliğini yürütmekte olduğumuz Messe Berlin GmbH Fuarcılık'ın 2012 fuar takviminde yer alan Fruit Logistica 2012 Fuarına Türkiye Kardeş Ülke oldu...

08-10 Şubat 2012 tarihleri arasında Berlin de düzenlenecek olan ve Türkiye katılım ve kardeş ülke organizasyonu Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilecek Fruit Logistica ,uluslararası sebze ve meyva ticaret fuarı için Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan’ın katılımı ile 01 Haziran 2011'de Mersinde kardeş ülke anlaşması imzalandı. Detay»


Gaziantep 6. Komşu Ülkeler Fuarı tamamlandı… Gaziantep 6. Komşu Ülkeler Fuarı tamamlandı…

Bölgesel ticaretin hızla gelişmesini sağlamak ve bölgesel işbirliğini artırma amacıyla düzenlenen, yurtiçinden ve yurtdışından ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği 6. Komşu Ülkeler Fuarı sona erdi. Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) koordinatörlüğünde Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB), TİM, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası işbirliğinde Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ve Gaziantep Ticaret Borsası tarafından desteklenen ve Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından organize edilen fuara ilgi büyüktü.

Detay»


6. KOMŞU ÜLKELER FUARI'NDAN KATILIMCI GÖRÜŞLERİ 6. KOMŞU ÜLKELER FUARI'NDAN KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

ALFA-TEK MAKİNA LTD. ŞTİ.
Ali SALAS
Satış ve Pazarlama Müdürü
Biz kesinlikle amacımıza ulaştık. Fuardan çok memnunuz, bizim için verimli geçti. Özellikle kendi sektörümüzle ilgili yapılan çalışmalardan çok memnunuz. Yurtdışından gelen ziyaretçilerle görüştük. Hemen hemen her ziyaretçi bizim standımızı ziyaret etti, bilgi alışverişlerinde, tekliflerde bulunduk. Yurtdışı satışları ile ilgili ön çalışmalar yaptık. Gelecek çalışmalarla ilgili birtakım planlar yaptık. Bunun dışında yurtiçi satışları ile ilgili bölgesel çalışmalarımız vardı, buna bu fuarın çok katkı sağladığına inanıyorum. Pazara açılmamıza vesile oldu. Ortadoğu ülkeleri ve Çin ile görüşmeler yaptık. Dış ticaret müdürümüz ikili iş görüşmelerine katıldı, firmalarla ön görüşme yapma fırsatı yakaladık. Fuar tümüyle çok olumlu geçti.

Detay»