Fuarlarımız
 Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş., Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından verilen 24.4.1995 tarih ve 5 numaralı A Sınıfı Yurtdışı Fuar Düzenleme Yetki Belgesi'ne sahiptir.Forum Fuarcılık A.Ş.
Yurtdışı Fuar Organizatörleri Derneği Üyesidir.Sayfayı Yazdır
 Firma Profili

Hedef Pazarlarda, Hedef Fuarlar…

Her Fuar Bir Hasattir…
Önce ürünler, hizmetler sergilenir, sonra alicilarla bulusulur, göz göze gelinir, konusulur, anlasilir, el sikisilir, ürün ya da hizmet ederini ve yeni sahibini bulur. Hele ki yurt disindaysa fuar, çok daha senlikli, bereketli bir hasat olur… Ve her fuarin bir hasat sölenine dönüsmesi için; “hedef pazarlarda” yapilmasi, “hedeflenen fuarlar” olmasi gerekir.

1993 yilindan bu yana, 250’den fazla yurt disi fuarda, 7000’e yakin firmamizi “Hedef Pazarlar” ile bulusturduk…
Forum Fuarcilik ve Gelistirme A.S. olarak; yapisal ve ekonomik dönüsümlerin büyük bir hizla gerçeklestigi günümüzde, ülkemiz açisindan da saglikli bir ekonomik yapinin olusmasi ve sürdürülebilmesi için, dis ticaretin ve bagli olarak ihracatin çok önemli oldugunu düsünüyoruz.

Ve inaniyoruz ki; devletimizin belirledigi stratejinin ve gerçeklestirdigi genis çapli çalismalarinin yani sira özel sektöre de bu konuda çok büyük görevler düsmektedir.

Bu inancimiz çerçevesinde; 1993 yilinda Forum Fuarcilik ve Gelistirme A.S.’yi kurarken belirledigimiz ilkelerin basinda; Türkiye’nin dis ticaretinin gelistirilmesi, ihracatin artirilmasi, firmalarimizin yurtdisina açilmalarina yardimci olunmasi, bunun için gerekli ekonomik raporlardan piyasa analizlerine, pazar arastirmalarindan sosyo-kültürel incelemelere kadar tüm danismanlik hizmetlerinin verilmesi gelmektedir.

38 ülkede, 51 kentte…
Bu ilkelerimize uygun olarak; Iran, Irak, Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Umman, Birlesik Arap Emirlikleri, Katar, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Kirgizistan, Tacikistan, Misir, Libya, Tunus, Sudan, Kamerun, Çin, Gana, Madagaskar, Bahreyn, Yemen, Endonezya, Almanya, Fransa, Ispanya, Ingiltere, Macaristan, Romanya, Ukrayna, Moldova, ABD, Vietnam, Tanzanya gibi ülkelerde düzenledigimiz 250’den fazla fuarda, 7000’e yakin firmamizi yeni pazarlarla bulusturduk.

ÇAGDAS FUARCILIGIN GEREKTIRDIGI TÜM HIZMETLERI YERINE GETIRIYORUZ.

Ankara’daki genel merkezimiz, Istanbul’daki ofisimiz ve yurt disindaki temsilciliklerimizde hizmet veren uzman çalisanlarimizla uluslararasi fuarciligin gerektirdigi tüm hizmetleri, eksiksiz yerine getiriyoruz.

Uluslararasi ve ulusal fuarlarin yani sira pazar arastirmalarindan fuar öncesi ve sonrasi danismanlik hizmetlerine, kongre organizasyonlarindan is toplantilari ve gezilerine, tanitim çalismalarindan özgün stand projelerine ve konstrüksüyonuna, ulasim ve konaklama organizasyonlarindan fuar lojistigine kadar çok genis bir alanda hizmet veriyoruz.

PAZAR ARASTIRMALARI YAPIYORUZ.
Biliyoruz ki ülkemizde artik üretmek, hem de en iyisini üretmek artik sorun degil. Belli sektörlerde hem de en iyisini üretiyoruz…
Asil sorun üretimin pazarlamasinda ortaya çikiyor. Yeni ve degerli pazarlar bulmak gerekiyor. Bunun için üreticilerimizin yani sira biz de arastiriyoruz. Türkiye ekonomisini yönetenlerin belirledigi stratejiler çerçevesinde; hedef ülkeleri yerlerinde inceleyerek, bizzat yetkilileri ile görüserek, mal ve pazar arastirmalari yapiyoruz, piyasa analizleri gerçeklestiriyoruz. Ve sizlere hedef pazarlar sunuyoruz.

DANISMANLIK HIZMETI VERIYORUZ.
Sizlere hedef pazarlar sunmakla kalmiyoruz. KOBI'ler basta olmak üzere tüm firmalarimiza fuar öncesi-sirasi-sonrasinda danismanlik hizmetleri veriyoruz. Is adamlarimiza, fuar için gittikleri ülke hakkinda gereksinim duyduklari her türlü bilgiyi aktarirken, fuar sirasinda yabanci sirketlerle isbirligi olanaklari saglamak için ikili görüsmeler ve benzeri çalismalarla uygun zemin yaratmaya çalisiyoruz.

KONGRE ORGANIZASYONLARI DÜZENLIYORUZ.
Yurt içi ve yurt disinda uluslararasi boyutlu kongre ve seminer düzenliyoruz. Bu organizasyonlarda gerekli olan tüm hizmetleri sunuyoruz. Firmalarimiz için work-shoplar düzenlemenin yani sira defile, konser gibi birçok sanatsal etkinlikle organizasyonu destekliyoruz.

IS TOPLANTILARI VE GEZILERI DÜZENLIYORUZ.
Isadamlarinin yeni ticaret partnerleri bulmalarini ve teknolojik gelismeleri yakindan izlemelerini saglamak için potansiyel pazarlar ile önemli uluslararasi fuarlara is gezileri düzenliyoruz.

Ülkemizin dis ticaret stratejisi çerçevesinde, ticaret heyeti toplantilari, ikili görüsme organizasyonlari ile firmalarimizi isbirligi yapacaklari firmalarla yan yana getiriyoruz.

TANITIMI, MODERN PAZARLAMANIN GEREGI OLARAK TÜM BOYUTLARIYLA GERÇEKLESTIRIYORUZ.
Yurtiçi ve yurtdisinda gerçeklestirdigimiz organizasyonlarin basariyla sonuçlanmasinda tanitimin rolünün bilincindeyiz. Bu nedenle, basin-yayin organlarini etkin bir sekilde degerlendiriyor, davetiye, el ilani, poster, afis, katalog, dergi vb. materyalleri özgün sekilde hazirlayip, bunlarin hedef kitleye ulasmasini sagliyoruz.

Ayrica dileyen kurum ve kuruluslara, kendilerini tanitmalari için brosür, dergi, interaktif CD, tanitim filmi, kaset, poster vb. materyaller hazirliyoruz.DESIGNSHOP ILE
TASARLIYOR, ÜRETIYOR, HAYALINIZDEKI STANDLARI KURUYORUZ.
Tanitimda, estetigin fonksiyonel olmasi gerektigi bilinciyle bünyemizde olusturdugumuz Designshop araciligiyla, modüler ve özgün standlarin aksesuarlariyla birlikte projelendirilmesi, kiralanmasi ve satisini gerçeklestiriyoruz.

3F ILE TÜM SEYAHAT ORGANIZASYONLARINIZ IÇIN TAM HIZMET ÜRETIYORUZ.
Firmalarimizin gittikleri ülkelerde ulasim, konaklama ve organizasyon sorunlari yasamamasi için kurdugumuz IATA ve TÜRSAB üyesi 3F Turizm Seyahat Acentesi ile; uluslararasi fuar seyahat organizasyonlari incoming & outgoing, iç hat ve uluslararasi uçak bileti Kongre, seminer ve toplanti, transferler, paket turlar dünyanin her yerindeki otellere rezervasyon araba kiralama, rehberlik hizmetleri gerçeklestiriyoruz.

TEMSILCILIKLERDE FORUM  
Forum A.S. olarak 1995 yilindan beri Alman fuarcilik sirketi Messe Berlin GmbH'nin, Suriye fuarcilik sirketi Arabian Group'un, Umman fuarcilik sirketi Oman International Trade & Exhibitions'un ve Birlesik Arap Emirlikleri fuar sirketi General Exhibitions Corporation'un Türkiye temsilciligini yürütüyoruz. Ayrica, Misir Ekonomi ve Dis Ticaret Bakanligi'nin kurulusu olan Uluslararasi Sergi ve Fuarlar Organizasyonu G.O.I.E.F ile de isbirligi protokolümüz bulunuyor ve yine Misir’da Forum Egypt isimli bir fuarcilik sirketimiz faaliyet gösteriyor.

BULDUGUMUZ HER FIRSATTA SANATA VE SANATÇIYA KATKI SAGLAMAK IÇIN ELIMIZDEN GELENI YAPIYORUZ                                  
Forum Fuarcilik olarak, kuruldugumuz yildan itibaren, bir ülkenin gelismislik düzeyinin göstergesi olduguna inandigimiz sanata ve sanatçiya katki saglamaya çalisiyoruz. 1995 yilindan bu yana her yil düzenledigimiz ve artik bir klasik haline gelen Sanat ve El Sanatlari fuarlarimizla Ankara, Istanbul ve Antalya’da sanatçilarimizin genis kitlelerle bulusmalarini sagliyoruz, 2005 yilindan itibaren baslattigimiz Art Forum Ankara fuarimizla resim ve heykel sanatini genis kitlelerle bulusturmayi hedefliyoruz.

 

 

 

Copyright © 2001-2008  Forum Fuarcilik ve Gelistirme A.S.
76. Sok. No: 4 06460 A.Öveçler-Ankara/TÜRKİYE
Tel: +90 (312) 473 60 00 (pbx)
Faks: +90 (312) 473 60 10