Sayfayı Yazdır
 Fuar Listesi
Sudan Transport 
 
 
Sudan Transport
Sudan Uluslararası Taşımacılık Teknolojileri ve Lojistik Fuarı
13.12.2006-17.12.2006
Forum Fuarcılık A.Ş. Organizasyonu
Hartum-Sudan
Fuar Detayı   Yerleşim Planı   Ülke Bilgisi   Sonuç Raporu   Fuar Destekleri

Sudan ulaşım ağını hızla genişletiyor ve yeniliyor...
Doğu ve Güney Afrika Ülkeleri Ortak Pazarı (COMESA) üyesi olan Sudan’da son yıllarda artan petrol üretimi ve ihracatına bağlı olarak büyük ekonomik gelişmeler gözlenmektedir. Sudan ekonomisi tüm dünyada Çin’den sonra kaydedilen en yüksek büyüme hızına ulaşmıştır. Bu büyüme hızının artarak süreceği öngörülmektedir. Ülkede alt yapı ve üst yapı projeleri kısa sürede hayata geçirilmeye başlamıştır. Sudan, Afrika’da geçiş yolları üzerinde bulunmaktadır. Port Sudan limanı sayesinde denize kıyısı olmayan komşuları Etiyopya, Çad ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi ülkeler için vazgeçilmez bir konuma gelmiştir.

Sudan’da yol alt yapısı oldukça yetersizdir. Ülkede 50.000 km’lik karayolu ağı ve 5.500 km’lik demiryolu ağı bulunmaktadır. 23 eyalete sahip dev bir ülke görünümündeki Sudan’da hükümet, ulaşım ağını genişletmek için pek çok projeyi uygulamaya koymuştur. Karayolu, demiryolu ve limanların rehabilitasyonu için büyük kaynak ayrılmıştır. Atbara’yı Port Sudan’a bağlayacak yeni bir otoyolun inşası için 110 milyon $’lık finansman sağlama konusunda Kuveyt Fonu ile anlaşılmıştır. Port Sudan ile Addis Abbaba arasında 2200 km uzunluğunda 1,5 milyar $ maliyetli demiryolu projesi oluşturulmuştur.

Sudan Transport Hakkında Bilgiler
Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.’nin, Sudan Uluslararası Fuar Organizatörü Sudanese Free Zones ile işbirliği yaparak düzenleyeceği fuar, 13-17 Aralık 2006 tarihlerinde Hartum Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecektir.

Toplam 5.000 m2’lik alanda kurulacak Sudan Transport-06, iki hol ve açık alanda gerçekleşecektir. Sudan’dan ve komşu ülkelerden yetkililer ile işadamlarının ziyaret edebileceği fuar, sabah 10:00-13:00 öğleden sonra 17:00-22:00 saatleri arasında açık kalacaktır. Fuar, ilk iki günü profesyonel ziyaretçilere,
son üç günü ise halka açık olacaktır.

Fuara, Sudan Dışişleri Bakanlığı, Sudan Maliye Bakanlığı, Sudan Yatırım Bakanlığı, Sudan Enerji ve Madenler Bakanlığı, Sudan Ulaştırma Bakanlığı, Sudan Çevre ve Şehir Geliştirme Bakanlığı ve 23 eyaletin inşaat ve yatırım bakanlıkları da destek vermektedir.

Fuarın tanıtımı, televizyon, radyo, gazete ve bilboard yoluyla komşu ülkelerde ve diğer Afrika ülkelerinde gerçekleştirilecektir.

26 eyalete doğrudan taşımacılık
Toplu taşımacılığın önemli bir yer tutuğu Sudan’da araçların çoğu eski ve kullanılamaz durumdadır. Gerek, ekonomideki hızlı gelişmeye bağlı olarak artan alt ve üst yapı çalışmalarına malzeme, gerekse ticari malların 23 eyalete ulaştırılması için deniz, kara, hava ve demiryolu taşımacılığında kullanılan ekipmana ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Nakliyenin ön plana çıkması, orta ve ağır vasıtaların ve yan sanayisinin ithalini gündeme getirmektedir. Türk üretici ve ihracatçıları için Sudan; yapılan ikili anlaşmalar, coğrafi, kültürel yakınlık ve komşu ülkelere geçiş olanakları ile bulunmaz fırsatlar sunmaktadır.

Fuarda Sergilenecek Ürün Grupları
Konveyör sistemleri, kara taşımacılığı, deniz taşımacılığı, hava taşımacılığı, kargo ve kurye hizmetleri, lojistik, indirme-bindirme ekipmanları, grupaj, gümrükleme, ticari araçlar, kamyon, traktör, treyler ve bu araçların her türlü yedek parça ve aksesuvarları, depolama sistemleri, forklift, transpalet, paketleme ekipmanları, liman terminali ekipmanları, konteynır ve vagon, demiryolu ve trafik ekipmanları, yol inşa makinaları.

Katılım Ücreti
İç Alan:
Nakliye ve gümrük hizmetleri dahil m2 ücreti = 300 EURO
Nakliye ve gümrük hizmetleri hariç m2 ücreti = 235 EURO
Dış Alan:
Nakliye ve gümrük hizmetleri dahil m2 ücreti = 150 EURO
Nakliye ve gümrük hizmetleri hariç m2 ücreti = 110 EURO

İç alan minimum stand 9 m2,
Dış alan minimum stand 50 m2’dir.

Ödemelerin yapılacağı banka hesap numaraları;

BANKA

YTL HESABI

USD HESABI

Garanti Bankası Yenişehir Şb. (411)

6297558

9092049

Akbank Ankara Ticari Şb. (834)

164696

703

Fuar Katılım Ücretine Dahil Hizmetler
Stand konstrüksiyonu, halı, 1 masa, 2 sandalye, her 3 m2’ye 1 spot, elektrik prizi, 1 çöp kutusu, 1 küllük, standların alınlık yazısı, sergilenecek ürünlerin Türkiye-Sudan-Türkiye nakliyesi (kiralanacak her bir m2 için 0.15 m3 ve/veya
40 kg. ürünün nakliyesi Forum A.Ş.’ye ait olup, bu hacim ve ağırlıkları aşan her 1 m3 için 500 EURO ve 1 kg. için
2 EURO katılımcı firma tarafından ödenecektir), handling hizmetleri, gümrük işlemleri, nakliye sigortası, Türk Katılımcılar Kataloğu’nda firma bilgilerine yer verilmesi, genel temizlik ve güvenlik hizmetleri.

Ekstra Malzeme ve Hizmetler
Fuar katılım ücretine dahil malzeme ve hizmetler dışında talep edilecek eşya ve hizmetler (tv, video, bilgisayar, ekstra yapı tesisat ve dekorasyon malzemeleri, hava, trifaze elektrik, buzdolabı, tercüman vb.) bedeli karşılığı Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

Katılımcılara Sağlanacak Devlet Desteği
“2004/6 sayılı Tebliğ uyarınca, katılımcı firmalar, katılım bedelleri üzerinden sektörel nitelikli fuarlar için 15.000 ABD Dolarını aşmamak üzere, %50 oranında teşvikten yararlandırılırlar. SDŞ şirketleri için bu oran %75’tir.

2004/6 Sayılı Tebliğ’in 5. maddesi gereğince 2006 yılında ilave destek sağlanacak yurt dışı fuarların düzenleneceği ülkeler arasında Sudan, hedef ülkeler kapsamında olup, destek oranına 10 puan ilave destek sağlanır.

(*) 27/12/1994 tarihli ve 94/6401 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren "İhracata Yönelik Devlet Yardımları Kararı"na dayanılarak hazırlanan Para Kredi ve Koordinasyon Kurulunun 16/12/2004 tarihli ve 2004/11 sayılı Kararına istinaden hazırlanmış ve 01.01.2005 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Tebliğ’e göre bu destekler verilmektedir. Tebliğ’de daha sonra yapılması muhtemel değişiklikler firmalara yansıtılacaktır.

Katılımcılar Kataloğu
“Katılımcılar Kataloğu”, 12x21 cm. boyutlarında, kuşe kâğıda, renkli basılacak ve İngilizce hazırlanacaktır. Katılımcı, profesyonel ziyaretçi ve Hartum’daki ilgili kurum-kuruluşlar ile ticari temsilciliklere dağıtılacak kataloğa dileyen firma reklam verebilecektir.

Reklam Fiyatları
Arka Kapak Renkli 1000 Euro
Kapak İçleri Renkli 500 Euro
İç Sayfalar Renkli 350 Euro

Seyahat ve Konaklama
Fuara katılacak firma temsilcileriyle ziyaretçilerin seyahat ve konaklama işleri Forum A.Ş.’nin kuruluşu olan 3F Turizm Seyahat Ltd. Şti. tarafından organize edilecektir.

 

Copyright © 2001-2007  Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.
76. Sok. No: 4 06460 A.Öveçler-Ankara/TÜRKİYE
Tel: +90 (312) 473 60 00 (pbx)
Faks: +90 (312) 473 60 10