Sayfayı Yazdır
 Fuar Listesi
Madagaskar Uluslararası Fuarı 
 
 
Madagaskar Uluslararası Fuarı
24.05.2006-28.05.2006
Antananarivo-Madagaskar
Fuar Detayı   Yerleşim Planı   Ülke Bilgisi   Sonuç Raporu   Fuar Destekleri

Türkiye-Madagaskar Ticari ilişkileri

2004 yılı itibariyle Türkiye’nin Madagaskar’a ihracatı 11. 8 milyon dolar, ithalatı ise 1.4 milyon dolar civarında gerçekleşmiştir.

Türkiye, Madagaskar’a ağırlıklı olarak demir-çelik, hububat, sabun, makarna, buzdolabı, dondurucu, elektrikli makine ve cihazlar, kauçuk ve mamulleri, kağıt ve karton ürünleri ve metal dışı mineraller ihraç etmektedir.

Madagaskar’dan ithalatımız ise giyim eşyası ve aksesuarları, hayvansal ve bitkisel ham maddeler, kahve, çay, baharat ve kakao üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar’ın 2005 yılında Madagaskar’a yaptığı ziyaret sırasında iki ülke arasında Ticaret, Ekonomik ve Teknik İşbirliği Anlaşması imzalanmış ve ülkeler arası ticaretin geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır. Bunun sonucunda Madagaskar, Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın 2006 yılı içerisinde hedef ülke olarak gösterdiği ülkeler arasında yer almaktadır.

Fuar Hakkında Bilgiler

Madagaskar Uluslararası Fuarı 24-28 Mayıs 2006 tarihleri arasında Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’da düzenlenecektir. Türkiye’nin onur konuğu olacağı fuarın ulusal katılım organizasyonunu Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. gerçekleştirecektir.
Fuarda perakende satış yapılabilecek, katılımcı firmalardan da gümrük vergisi alınmayacaktır.

Fuarda Sergilenebilecek Ürünler

Bakliyat, hububat, ekmeklik buğday, makarna, bisküvi, un, salça, çay, şeker, şekerleme, dondurulmuş gıda, sıvı yağ-margarin, inşaat malzemeleri, müteahhitlik ve mühendislik hizmetleri, yapı malzemeleri, inşaat malzemeleri, vinç ve konveyor bandı, seramik, telekomünikasyon teçhizatı, elektrik direkleri, iletim hatları, aydınlatma elemanları, kablolar, jeneratör, güç iletim sistemleri, rüzgar enerjisinden yararlanarak elektrik üretimi ile ilgili araç gereç, klima, duy-akım anahtarları, sigorta, fiş, priz, elektronik malzemeler (TV, video, müzik seti), bilgisayar ve ekipmanları, otomobil, otobüs, minibüs, kamyon, kamyonet, ambulans, her türlü oto yan sanayi ürünü, oto aksesuarları, araç teçhizatları, römork ve çekerler, iç-dış lastikler, iş makineleri, imalat makineleri, değirmen makineleri, ağaç işleme makineleri, metal işleme makineleri, kaynak makineleri, kapı-pencere doğrama makineleri, sulama ekipmanları, ambalaj makineleri, gıda makineleri, tarım makineleri, soğutma makineleri, dondurma makineleri, matbaa makinaları, taş ve mermer işleme makineleri, hidrolik makine ekipmanları, sabun-deterjan, kağıt temizlik ürünleri, bebek bezi, kozmetik ürünler, kâğıt, defter, kalem vb. kırtasiye malzemeleri, okul gereçleri, ofis araçları, tıbbi cihazlar, ortopedik ürünler, medikal malzeme, hastane ekipmanları, ev ve büro mobilyaları, halı, plastik masa, sandalye, mutfak eşyaları, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi dayanıklı tüketim malları, boya, gübre

Katılım Ücreti

Tüm hizmetler dahil m² ücreti         470.-Euro
Nakliye hariç m² ücreti                    220.-Euro
En küçük stand 9 m²dir.
Ödemelerde, yapıldığı günün Euro karşılığı T.C. Merkez Bankası Efektif Satış Kuru esas alınmaktadır. Ödemelerin yapılabileceği banka hesap numaraları

Banka                                                                                  YTL                       EURO
Garanti Bankası Ankara Yenişehir Şubesi (411)                 6297558                9003561
Yapı Kredi Bankası Ankara Meşrutiyet Şubesi (156)           1023732-1             3002937-1

Katılım Ücretine Dahil Hizmetler

Stand konstrüksiyonu, 2 spot, 1 masa, 3 sandalye, stand alınlık yazısı, sergilenecek ürünlerin Türkiye-Madagaskar-Türkiye nakliyesi (kiralanan her bir m² için 0.15 m³ ve 40 kg. ürünün nakliyesi Forum A.Ş.’ye ait olup bu hacim ve ağırlıkları aşan her bir m³ için 500 Euro ve kg. için 2 Euro katılımcı firma tarafından ödenecektir), gümrük işlemleri, nakliye sigortası, “Türk Katılımcılar Kataloğu”nda firma bilgilerine yer verilmesi, genel güvenlik ve temizlik hizmetleri.

Ekstra Malzeme ve Hizmetler

Fuar katılım ücretine dahil malzeme ve hizmetler dışında talep edilecek video, bilgisayar, buzdolabı, ekstra yapı tesisat ve dekorasyon malzemeleri, hostes, tercüman vb. mal ve hizmetler bedeli karşılığı Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından sağlanacaktır.
 
“Türk Katılımcılar Kataloğu” 12x21 cm. boyutlarında basılacak ve İngilizce hazırlanacaktır. Katılımcı, profesyonel ziyaretçi ve Madagaskar’daki ilgili kurum-kuruluş ile ticari temsilcilere dağıtılacak kataloğa dileyen firma reklam verebilecektir.

Reklam Fiyatları

Arka Kapak Renkli                  500 ABD Doları
Kapak İçleri Renkli                 350 ABD Doları
İç Sayfalar Renkli                   250 ABD Doları

Reklam filmleri firmalar tarafından gönderilmeli, çerçeveli reklam filmleri sayfa boyutundan birer cm. küçük hazırlanmalıdır.

Seyahat ve Konaklama

Fuara katılacak firma temsilcileriyle ziyaretçilerin seyahat ve konaklama işleri, Forum A.Ş.’nin kuruluşu olan 3F Turizm Seyahat Ltd. Şti. tarafından organize edilecektir.

 
Copyright © 2001-2006  Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.
Meşrutiyet Cad. No: 29/14 06420 Kızılay-Ankara/TÜRKİYE
Tel: +90 (312) 419 19 32 (pbx)
Faks: +90 (312) 419 19 37