Sayfayı Yazdır
 Fuar Listesi
Buildex 
 
 
Buildex
12. Uluslararası İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı
12.05.2006-17.05.2006
Şam-Suriye
Fuar Detayı   Yerleşim Planı   Ülke Bilgisi   Sonuç Raporu   Fuar Destekleri
Pazar Ekonomisine Geçen Suriye
Orta Doğu’nun Yeni Yatırım Cenneti…

Suriye pazar ekonomisine geçmesiyle birlikte, Orta Doğu coğrafyasında teknolojik gelişimleri izleme, uygulama ve nitelikli eleman yetiştirme konusunda en çok çaba gösteren ve lider konuma gelen ülkelerden biri durumuna gelmiştir..

Son birkaç yıldır ard arda getirilen yeni kanunlarla endüstri alanında dev bir adım atmıştır. Yatırım kanunu yenilenmiş, banka faizleri düşürülmüş, borsa kurulmuş, gümrüksüz bölgeler desteklenmiş ve Şam, Homs, Halep gibi başlıca 3 şehirde yeni endüstriyel bölgeler inşa edilmiştir.

Bayındırlığın Her Alanında Sayısız Proje Hayata Geçiyor.

Suriye hükümeti, sanayileşmeyle eş zamanlı bayındırlık alanında yürütmekte olduğu kalkınma hamlesi ile inşaat alanında da birçok projeyi hayata geçirmeye başlamıştır. Tünel, köprü ve modern karayollarının yapımı, sulama projeleri, kanalizasyon projeleri, su şebekeleri, nüfus yoğunluğunu azaltmak amacıyla büyük şehirlerin etrafında başlatılan büyük konut projeleri bunlardan bazılarıdır. Toplu konut projeleri zaman içinde özel sektöre devredilmektedir.
Limanların ekipmanlarının ve altyapılarının yenilenmeye ihtiyaçları vardır. Ayrıca demiryolu ağının rehabilitasyonu gündemdedir

İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemeleri İçin Büyük Pazar.
İnşaat ve altyapı alanındaki bu projelerle birlikte mal ve hizmetlere yönelik büyük bir talep artışı yaşanmakta, bu da Suriye’yi birçok uluslararası şirket için gelecek vadeden bir pazara dönüştürmektedir.

Orta Doğu Pazarına Gümrüksüz Geçiş Kapısı

Suriye, ülkemiz açısından Ortadoğu ülkeleri arasında teknoloji transfer edebileceğimiz bir ülke olmasının yanı sıra diğer Arap ülkeleriyle yapılacak ticarette gümrüksüz geçiş fırsatları sunmaktadır. Suriye’de, Suriyeli ortak ya da tek başına iş yapacak Türk şirketleri aynı zamanda bütün Orta Doğu pazarının kapısını da aralamış olacaktır.

Buildex 2006:
Her Geçen Yıl Katlanarak Büyüyen
Orta Doğu’nun En Büyük İnşaat Fuarı.

Bu yıl 12.si gerçekleştirilecek Buildex Uluslararası İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı geçtiğimiz yıl; 53 farklı ülkeden, 1327 uluslararası markayı temsil eden 446 şirketi ve başta Suriye, Türkiye, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Sudan, Yemen, Somali, Almanya olmak üzere diğer ülkelerden katılanlarla birlikte 137 bin ziyaretçiyi ağırladı. 137 ziyaretçinin %86’sını mimarlar, mühendisler, teknisyenler, proje müdürleri gibi profesyoneller oluşturdu.

Her geçen yıl katlanarak büyümekte olan BUILDEX FUARI, 2006 yılında da toplam 120 bin m²’lik alanda, inşaat ve yapı malzemelerine ilişkin sektörleri barındıracak ve sadece Suriye için değil bölgesel pazarlara da erişilebilecek bir fuar olarak öne çıkacaktır.

Fuar İçin Uluslararası Tanıtım Kampanyası Yapılacaktır.
Fuarın ana organizatörü ARABIAN GROUP tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda uluslararası ve yerel medyada televizyon, radyo ve genel basın yayın organları kullanılarak çok kapsamlı bir tanıtım kampanyası düzenlenecektir. Bu tanıtım çalışmalarının hedef kitlesi Lübnan, Irak, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, B.A.E gibi birçok komşu ülkedir.

FUARDA SERGİLENEBİLECEK ÜRÜNLER
Yapı Malzemeleri

Kiremit, seramik, sıhhi ürünler, suni taş, mermer, çimento, mozaik duvar ve zemin kaplamaları ile duvar kağıtları, prefabrik bina parçaları ve aksesuarları, iç dekorasyon, mobilya, sauna ve su teknolojisi, ekolojik yapılar, yapı teçhizatı, yapı teknolojisi, pencereler, kapılar, çatılar, kış bahçeleri ve aksesuarları, PVC pencere, kapı ve panjur sistemleri, yüzme havuzları, garajlar, tuğlalar, zemin ve duvarlar, yapı restorasyon ve bakımı, ön cephe yapımı, koruyucu yalıtım ve su geçirmez malzemeler, yangın koruma ve donanımları, banyo ve mutfak teçhizatları, kilitler, marangozluk ürünleri, beton santralleri, çimentolar, boyama ve kaplama ekipmanları, boya ve cilalar, izolasyon malzemeleri, yapıştırıcı kireçli harç, yapıştırıcılar, tavan sistemleri, katlamalı ve kaydıraklı duvarlar, zemin kaplamaları, tahta/tahta konstrüksiyon sistemleri, kereste malzemesi, lamineler ve lamine kaplı kontrplaklar, tabii yapı malzemeleri, alçı ve alçılama sistemleri, merdivenler/merdiven yapım sistemleri, paneller, duvar konstrüksiyon elemanları ve malzemeleri, cam, alüminyum, yapısal çelik levhalar.

Altyapı Projeleri ve İnşaat Mühendisliği

Yol yapımı ve yol yapım makineleri, paravanlar, çitler, park sistemleri, kablo boruları, drenaj sistemleri, yüzey güçlendirme, titreşim önleme sistemleri, su depoları, yol işaretleme malzemeleri, asfalt üretim tesisleri, trafik ışıkları ve trafik ekipmanları, inşaat planlaması, müteahhitlik ve inşaat mühendisliği hizmetleri, inşaata özel veri işleme sistemleri, bilgisayarlar, veri işleme danışmanlığı, anahtar teslimi projeler, beton parke blok üretim tesisleri, beton santrali, beton karıştırma tesisleri, silindir beton tesisleri, sanayi tesisleri, baraj ve havalimanı inşaatı ve teknolojileri, kentleşme projeleri, sektörle ilgili birlik, dernek, kuruluş ve yayınlar.

İnşaat Makineleri ve Aletleri

İnşaat makineleri, araç gereçleri, alet ve ekipmanları, inşaat danışmanlığı, çeşme sistemleri ve teçhizatları, inşaat ve madencilik makineleri, sondaj makineleri, su sondajı, çekirdek sondaj makineleri, araçları ve aletleri, elektronik ekipmanlar ve teknolojisi, pompa ve kompresörler, yapı malzemelerinin hazırlanmasında kullanılan ekipman ve makineler, yapı malzemelerinin kullanılmasına yönelik ekipman ve makineler, bakım ve montajda kullanılan ekipman ve malzemeler, yapı işlerinde kullanılan el aletleri, ekipman ve makineler, demir ve çelik konstrüksiyon, çok amaçlı iş makineleri, emmeli ve derin ekskavatörler, vinçler, forklift ve greyderler, kamyona montajlı beton pompaları.

Elektrik & Elektronik Ekipman ve Teknolojileri

Elektrik santralleri ve ekipmanları, elektrik sistemleri, akım dağıtım sistemi, jeneratörler, ışıklandırma sistemleri ve ekipmanları, güvenlik üniteleri, giriş sistemleri ve haberleşme üniteleri, güneş enerjisi ve enerji danışmanlığı, inşaat kaldıraçları ve asansörleri, uydu sistemleri, elektrik kabloları, etüt ekipmanları ve sistemleri.

Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi
Su arıtma sistemleri, ekipman ve malzemeleri, alternatif ısıtma sistemleri, dış ve iç şömineler, enerji tasarruf sistemleri, yeraltı ısıtma sistemleri, kalorifer, ısıtma kazanları, ısıtma sirkülasyon pompaları, klima üniteleri, havalandırma ızgaraları, iç klimalar, enerji geri kazanımı, boru hatları, boru kelepçeleri, depolar, vantilatörler, soğutma sistemleri.

FUAR KATILIM ÜCRETİ VE ÖDEME ŞEKLİ

Tüm hizmetler dahil metrekare ücreti: 275 ABD Doları
Nakliye hariç metrekare ücreti: 225 ABD Doları

En küçük stand 9 metrekaredir.

Ödemelerde, yapıldığı günün ABD Doları karşılığı T.C. Merkez Bankası Efektif Satış Kuru esas alınır.

Ödemelerin yapılabileceği banka hesap numaraları;
BANKA YTL HESABI USD HESABI
Garanti Bankası Yenişehir Şubesi              (411 Şube) 6297558 9092049
Yapı Kredi Bankası Meşrutiyet Şubesi      (156 Şube) 1023732-1 3002936-3

FUAR KATILIM ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER
Stand konstrüksiyonu, halı, 1 masa, 2 sandalye, 2 raf, her 3 metrekareye 1 spot, elektrik prizi, 1 çöp kutusu, 1 küllük, standların alınlık yazısı, Türk Katılımcılar Kataloğu’nda firma bilgilerine yer verilmesi, genel temizlik ve güvenlik hizmetleri, nakliyeli sözleşmelerde; sergilenecek ürünlerin Türkiye-Suriye-Türkiye nakliyesi (kiralanacak her bir m² için 0.15 m³ ve/veya 40 kg. ürünün nakliyesi Forum A.Ş.’ye ait olup, bu hacim ve ağırlıkları aşan her 1 m³ için 150 ABD Doları ve 1 kg. için 1 ABD Doları katılımcı firma tarafından ödenecektir), handling hizmetleri, gümrük işlemleri, nakliye sigortası

EKSTRA MALZEME VE HİZMETLER
Fuar katılım ücretine dahil malzeme ve hizmetler dışında talep edilecek eşya ve hizmetler (tv, video, bilgisayar, ekstra yapı tesisat ve dekorasyon malzemeleri, hava, trifaze elektrik, buzdolabı, hostes, tercüman vb.) bedeli karşılığı Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

TÜRK KATILIMCILAR KATALOĞU
Türk katılımcılar kataloğu, 12x21 cm. boyutlarında, tamamı renkli ve İngilizce hazırlanacaktır. Katılımcı, profesyonel ziyaretçi ve Suriye’deki ilgili kurum-kuruluşlar ile ticari temsilciliklere dağıtılacak kataloğa dileyen firma ücreti karşılığında reklam verebilecektir.

Reklam Fiyatları
Arka Kapak Renkli 500 ABD Doları
Kapak İçleri Renkli 350 ABD Doları
İç Sayfalar Renkli 250 ABD Doları

SEYAHAT VE KONAKLAMA
Fuara katılacak firma temsilcileriyle ziyaretçilerin seyahat ve konaklama işleri Forum A.Ş.’nin kuruluşu olan 3F Turizm Seyahat Ltd. Şti. tarafından organize edilecektir.

SON BAŞVURU TARİHİ
21 Nisan 2005
 
Copyright © 2001-2006  Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.
Meşrutiyet Cad. No: 29/14 06420 Kızılay-Ankara/TÜRKİYE
Tel: +90 (312) 419 19 32 (pbx)
Faks: +90 (312) 419 19 37