Sayfayı Yazdır
 Fuar Listesi
Big 4 Show 2006 
 
 
Big 4 Show 2006
Big 4 Show 2006 Uluslararası Endüstri Fuarı
12.03.2006-16.03.2006
Şam-Suriye
Fuar Detayı   Yerleşim Planı   Ülke Bilgisi   Sonuç Raporu   Fuar Destekleri
Untitled Document

4 büyük fuar bir arada,
Ortadoğu’nun yeni ticaret merkezinde…

• Uluslararası Üretim Teknolojileri Fuarı
• Uluslararası Plastik ve Kauçuk Teknolojileri Fuarı
• Uluslararası Matbaa ve Paketleme Teknolojileri Fuarı
• Uluslararası Güç ve Enerji Teknolojileri Fuarı

Suriye sanayileşme konusunda büyük adımlar atıyor
Suriye girişimleri ve teşvikleri ile Ortadoğu coğrafyasında teknolojik gelişimleri izleme, uygulama ve nitelikli eleman yetiştirme konusunda en çok çaba gösteren ve lider konuma gelen ülkelerden biridir.

Dahası, son birkaç yıldır getirilen yeni kanunlarla endüstri alanında dev adımlar atan Suriye; yatırım kanununu yenilemiş, banka faizlerini düşürmüş, borsa kurmuş, gümrüksüz bölgeleri desteklemiş ve Şam, Homs, Halep gibi başlıca 3 şehirde yeni endüstriyel bölgeler inşa etmiştir.

Ortadoğu pazarına giriş kapısı
Suriye, ülkemiz açısından Ortadoğu ülkeleri arasında teknoloji transfer edebileceğimiz bir ülke konumundadır. Suriye aynı zamanda Türk yatırımcılarına da kendi aracılığıyla diğer Arap ülkeleriyle gümrüksüz geçiş fırsatları sunmaktadır. Arap dünyasının “ticaret merkezi” olarak kabul edilen Şam’da Suriyeli ortakla ya da tek başına iş yapacak Türk şirketlerinin aynı zamanda bütün Arap piyasasının kapısını da aralamış olacağı belirtilmektedir.

Özellikle Suriye ile geçen yıl imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması ilişkilerde bir dönüm noktası olmuştur. Söz konusu anlaşmanın oldukça kapalı bir yapıya sahip olan Suriye pazarını ihracatçımıza açacağı, ticari ilişkilerimizi sağlam bir zemine yerleştireceği belirtilmektedir.

Fuar hakkında bilgiler
Dört ana fuarın bir araya gelmesiyle oluşacak Big 4 Show 2006, Suriye’nin başkenti Şam’da 12-16 Mart 2006 tarihlerinde düzenlenecek. Geçen yıl düzenlenen Suriye Uluslararası Endüstri Fuarı, bu yıl dört ayrı ihtisas fuarı olan;

• Uluslararası Üretim Teknolojileri Fuarı
• Uluslararası Plastik ve Kauçuk Teknolojileri Fuarı
• Uluslararası Matbaa ve Paketleme Teknolojileri Fuarı
• Uluslararası Güç ve Enerji Teknolojileri Fuarı’nın

buluşmasıyla Big 4 Show 2006’nın çatısını oluşturacak.

Uluslararası üreticilerin hizmetlerini ve en son teknolojileri gün ışığına çıkaracak fuar, Ortadoğu’da önemli bir ticari buluşma noktası olarak da hizmet verecek. Fuarın tanıtımı Suriye’nin yanı sıra Lübnan, Irak, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde de etkin medya kampanyaları ile gerçekleştirilecek.

Organizasyonunu Suriye’nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden Arabian Group’un yaptığı fuarın Türkiye ulusal katılım organizasyonunu Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. gerçekleştirecek.

Sergilenecek Ürünler

Uluslararası Üretim Teknolojileri Fuarı
Endüstriyel hammaddeler, cıvata, vida somunu, vida, perçin çivisi, sanayi mühendisliği ekipmanları, aydınlatma cihazları, tarım makineleri, ahşap işleme makineleri, matkaplar, kimyasallar, yapışkanlar, hammaddeler, sanayi otomasyonları, hidrolik kontrol ekipmanları, pompa, motor ve jeneratörler, hassas ölçüm aletleri, ürün hattı, ağır makineler, hava kompresörleri, elektrostatik güç kontrolü, araç, gereç ve hırdavatlar, CNC makineleri, yedek parçalar

Uluslararası Plastik Ve Kauçuk Teknolojileri Fuarı
Plastik ve kauçuk ürünler, köpük üretimi ve reçine işleme için makineler, kaynak makineleri, hammadde ve yardımcı maddeler, termo plastik ürünler, sentetik fiber ve bantlar, CNC makineleri, plastik ve kauçuk sanayi makine ve ekipmanları, dönüşüm ve işleme makine ve ekipmanları, kalıp enjeksiyon makineleri, kalıp ve kalıp makineleri, CAD/CAM programları, ıskarta, geri dönüşüm ekipmanları, yapışkan ve yapıştırıcılar, katkı maddeleri, pres, vakum, karıştırma ve kurutma makineleri
plastik poşet makineleri

Uluslararası Matbaa Ve Paketleme Teknolojileri Fuarı
Paketleme makineleri, ambar ekipmanları, etiketleme, işaretleme, kodlama, tanımlama makineleri, paketleme parça ve aksesuarları, malzeme işleme makineleri ve paketleme üretme makineleri, dijital baskı makineleri, eczacılıkla ilgili paketlemeler, grafik sanatlar donatımı, ikinci el paketleme makineleri, baskı ve dekor yapan makineler, paketleme malzemeleri, kağıt ve karton ambalaj malzemeleri, paketleme tesisat sistemleri, kıvırma ve delme makineleri, gıda paketleme sistemleri, matbaa malzemeleri, yedek parçalar, kağıt ve kumaş poşetler, koruma, depolama ve taşımacılıkta kullanılan paketleme makineleri, doldurma makineleri, damgalama makineleri, tartı aletleri, kağıt ekipmanlar, çeşitli mürekkepler, muhtelif baskı makineleri

Uluslararası Güç Ve Enerji Teknolojileri Fuarı
Elektrik gücü nakil ve dağıtımı (priz, yüksek voltaj dağıtımı ve kontrol ekipmanı; yalıtım malzemeleri; muhtelif kablolar; kablo bağlantı elemanları, düşük voltaj dağıtımı ve kontrol ekipmanı; elektrik güç hattı için ekipmanlar, koruyucu düzenleyici ekipmanı), elektrik ekipmanları (elektrikli motorlar, elektrik panel ekipmanları), enerji yeterliliği ve tasarrufu, ölçüm, kontrol ve teşhis aletleri, transformatörler, piller, UPS (Kesintisiz Güç Kaynakları), elektrik gücü için alternatif kaynaklar (biyo-güç, rüzgar gücü, hidrojen gücü, jeotermal güç), kaynak ve kesme makineleri, havalandırma sistemleri, boru ve boru hattı takımları, mühendislik hizmetleri, güç olanaklarının onarımı, inşası ve kurulumu, su tesisatı, sulama sistemleri, çevre koruma teknolojisi, alarm ve güvenlik sistemleri, telekomünikasyon ekipmanları, hava kirliliği kontrol ekipmanları, otomasyon kontrol sistemleri, sanayi gücü, elektrik ve ısı üretim sistemleri (otonom güç kaynakları, kaynatma makineleri ve yedek parçaları, buhar türbinleri, buhar/gaz ve türbin üniteleri, ısı değiştirme üniteleri, türbin ve hidro-elektrik güç kaynakları)

Fuar katılım ücreti ve ödeme şekli

Nakliye ve gümrük hizmetleri dahil
İç alan metrekare ücreti: 275 ABD Doları
Dış alan metrekare ücreti: 175 ABD Doları

Nakliye ve gümrük hizmetleri hariç
İç alan metrekare ücreti: 225 ABD Doları
Dış alan metrekare ücreti: 125 ABD Doları

En küçük stand, iç alanda 12 m², dış alanda 40 m²’dir. (Plastik ve Kauçuk Bölümü’nde iç alanda küçük stand 9 m²’dir.)

Ödemelerin yapılabileceği banka hesap numaraları:
BANKA TL HESABI USD HESABI
Garanti Bankası Yenişehir Şubesi 6297558 9092049
Yapı Kredi Bankası Meşrutiyet Şubesi 1023732-1 3002936-3

Fuar katılım ücretine dahil hizmetler
Stand konstrüksiyonu, halı, 1 masa, 2 sandalye, 2 raf, her 3 m²’ye 1 spot, elektrik prizi, 1 çöp kutusu, 1 küllük, standların alınlık yazısı, sergilenecek ürünlerin Türkiye-Suriye-Türkiye nakliyesi (kiralanacak her bir m² için 0.15 m³ ve/veya 40 kg. ürünün nakliyesi Forum A.Ş.’ye ait olup, bu hacim ve ağırlıkları aşan her 1 m³ için 150 ABD Doları ve 1 kg. için 1 ABD Doları katılımcı firma tarafından ödenecektir), handling hizmetleri, gümrük işlemleri, nakliye sigortası, Türk Katılımcılar Kataloğu’nda firma bilgilerine yer verilmesi, genel temizlik ve güvenlik hizmetleri.
Ekstra malzeme ve hizmetler
Fuar katılım ücretine dahil malzeme ve hizmetler dışında talep edilecek eşya ve hizmetler (tv, video, bilgisayar, ekstra yapı tesisat ve dekorasyon malzemeleri, hava, trifaze elektrik, buzdolabı, tercüman vb.) bedeli karşılığı Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

Katılımcılar Kataloğu
“Katılımcılar Kataloğu”, 12x21 cm. boyutlarında, kuşe kâğıda, renkli basılacak ve İngilizce hazırlanacaktır. Katılımcı, profesyonel ziyaretçi ve Suriye’deki ilgili kurum-kuruluşlar ile ticari temsilciliklere dağıtılacak kataloğa dileyen firma reklam verebilecektir.

Reklam Fiyatları
Arka Kapak Renkli 500 ABD Doları
Kapak İçleri Renkli 350 ABD Doları
İç Sayfalar Renkli 250 ABD Doları

Seyahat ve Konaklama
Fuara katılacak firma temsilcileriyle ziyaretçilerin seyahat ve konaklama işleri Forum A.Ş.’nin kuruluşu olan 3F Turizm Seyahat Ltd. Şti. tarafından organize edilecektir.

Son başvuru tarihi: 15 ŞUBAT 2006

 
Copyright © 2001-2006  Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.
Meşrutiyet Cad. No: 29/14 06420 Kızılay-Ankara/TÜRKİYE
Tel: +90 (312) 419 19 32 (pbx)
Faks: +90 (312) 419 19 37