Çiçek gibi fuar

 

Çiçek kenti Yalova, Flower Show 2003-Yalova Süs Bitkileri Fuarı ile bir kez daha gündeme geldi.

 

 

Açılışını Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un yaptığı ve 2400 m²'lik alanda gerçekleşen fuarı 51'i yabancı 1.357 profesyonel olmak üzere 15.351 kişi ziyaret etti.

Fuar kapsamında düzenlenen "Türkiye'de Süs Bitkileri Üretimi ve Dış Ticareti" konulu toplantıda sektörün sorunları tartışılarak çözüm yolları konusunda öneriler geliştirildi.

Yalovalıların yoğun ilgiyle karşıladığı fuara katılan firmalar, fuarın kendileri için çok olumlu geçtiğini belirterek, önümüzdeki yıllarda bu organizasyonun tekrar edilmesini istediler. Bu yıl fuara katılamayıp ziyaretçi olarak gelen üreticiler ise, önümüzdeki yıl mutlaka fuarda yerlerini alacaklarını kaydettiler. Fuar önümüzdeki yıl, 8-11 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


 Forza Fuarcılık ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş.'nin 8-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Belediyesi, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme İdaresi KOSGEB, Saksılı Süs Bitkileri Üreticileri Derneği SASBÜD, S.S. Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, S.S. Çiçek Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. ve Gezgin Otel'in desteklediği fuara 5'i yabancı olmak üzere 64 üretici ve tedarikçi katıldı.