Bingazi'de Türk İhraç Ürünleri Fuarı
 

 

Trablus 32. Uluslararası Genel Ticaret ve Sanayi Ürünleri Fuarı'nın ardından Libya bu kez de Türk İhraç Ürünleri Fuarı ile ihracatçılarımızı ağırlayacak. Turkish Expo 2003 Bingazi Fuarı 22-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

 


Türk firmaları Libya'nın en önemli ticari merkezi olan Bingazi'ye çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Eylül ayında düzenlenecek Turkish Expo 2003 Bingazi Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nda tekstil ürünleri, ayakkabı, mobilya, elektrikli eşyalar, otomotiv yan sanayi ürünleri vb. ürünler sergilenebilecek.

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından 22-26 Eylül 2003 tarihleri arasında Bingazi'de düzenlenecek fuar, Türk firmalarının Libya pazarına girmelerinde önemli rol oynayacak. Fuara ilişkin bilgi veren Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Bilgin Aygül, Bingazi'nin Türk ürünlerine diğer ülke ürünlerinden daha fazla önem verdiğini söyledi. Aygül, "Trablus'a Türk ürünlerinin girişi yasakken bile Bingazi yönetimi bu karara uymamış, Türk menşeli ürünler bu bölgede her zaman alıcı bulmuştur. Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın bu kentte yapılması için uzun süredir girişimlerde bulunan Bingazi Ticaret, Sanayi ve Ziraat Odası, fuara önemli destek sunmaktadır. Ayrıca, Bingazi Şabiyesi Sınai Bakanlığı da, fuara katılacak firmalara her türlü desteği sunacağını açıklamış bulunmaktadır" diye konuştu.

Libya'daki diğer kentlerden ve komşu Afrika ülkelerinden ziyaretçilerin de katılacağı fuar, Bingazi Fuar Alanı'nda düzenlenecek. Fuarın duyurusu hem Libya Ticaret, Sanayi ve Ziraat Odaları Birliği, hem Bingazi Ticaret, Sanayi ve Ziraat Odası, hem de Bingazi Şabiyesi Sınai Bakanlığı aracılığıyla yapılacak. Fuar kapsamında Türk kültürünü tanıtmak amacıyla sosyal ve kültürel aktiviteler de gerçekleştirilecek.

Tüm hizmetler dahil metrekare ücreti 350 ABD Doları olan fuara devlet ve KOSGEB desteği de bulunuyor.

Turkish Expo Bingazi 2003 Fuarı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.'nin 0 312 419 19 32 nolu telefonundan veya www.forumfuar.com internet adresinden alabilirsiniz.
 

 


Fuarda Sergilenebilecek Ürünler

Bingazi Ticaret, Sanayi ve Ziraat Odası yöneticileri ile Bingazi Şabiyesi Sınai Bakanlığı yetkilileri, fuarda ev mobilyası, elektrikli ev aletleri, buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi, elektronik eşya, ofis mobilyası ve eşyaları, market malzemeleri, otomobil yan sanayi (Mazda, Mercedes, Hyundai, Toyota), otomobil aksesuvarları, araba lastiği, otobüs, minibüs, tekne, motosiklet, traktör ve yedek parçaları, ekmek yoğurma ve pişirme makineleri, un değirmeni ve malzemeleri, gıda sanayi, meyve suyu sıkma ve meyve kurutma makineleri, meyve suyu, yoğurt, reçel paketleme makineleri, rafine zeytinyağı ve zeytin çekirdeği çıkarma makineleri, reçel-lokum yapma makineleri, plastik ürünler, kağıt, ambalaj ve paketleme makineleri, ziraat alet ve makineleri, küçük tarım malzeme ve makineleri, hayvan yemi, derin kuyu pompaları, her türlü su pompası, torna tezgahları, dondurma ve makarna üretim makineleri, hafif endüstri araçları, marangoz malzemeleri, elektrik malzemeleri, seramik ürünler, tekstil, konfeksiyon ürünleri, ayakkabı, kemer, cüzdan, çanta, halı, tekstil için düğme makineleri, kozmetik ürünler ve makineler, temizlik malzemesi üretim makineleri, sağlık ürünleri, medikal mobilya ve malzemeler, x-ray cihazı, hastane yatağı, tekerlekli sandalye vb. ürünlerin sergilenmesinin yararlı olacağını belirtmektedirler.