İnşaat sektörü Sudanbuild’i bekliyor

 

Sudan, 10-14 Aralık 2003 tarihlerinde Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Organizasyonunu Forum A.Ş.’nin gerçekleştireceği fuara, Sudan Free Zones & Markets and Co. ile Mısır devlet fuarcılık şirketi G.O.I.EF’in destek veriyor.

 

 

Fuarda sergilenebilecek ürün grupları:

Yapı malzemeleri: Karo seramik, fayans, sıhhi tesisat ürünleri, prefabrik yapılar ve aksesuarları, iç dekorasyon, mobilya, sauna ve su teknolojileri, ekolojik binalar, yapı teknolojileri, pencere, kapı, çatı, bahçe ekipmanları, yüzme havuzları, garajlar, tuğla, yer kaplamaları, bina restorasyon çalışmaları, ön cephe inşaatı, su geçirmeyen ürünler, izolasyon, yangın önleme sistemleri, tesisat işlerinde kullanılan parçalar, banyo ve mutfak ekipmanları, kilitler, marangozluk malzemeleri, beton, çimento, boya ekipmanları, boya ve vernik yapıştırıcılar, tavan sistemleri, akordeon ve sürme kapı, ahşap yapı sistemleri, kereste malzemeleri, laminant parke, bölme duvarları, sıva, alçı, duvar kaplamaları, duvar kağıtları, merdiven ve merdiven sistemleri, doğal taşlar, mermer, cam yapı malzemeleri, çelik çerçeveler, alüminyum yapılar, sanayi iskele inşaatları

Altyapı projeleri ve mühendislik, müteahhitlik hizmetleri: Yol inşaatı ve makineleri, bariyerler, çit, parmaklık, park sistemleri, kablo boruları, kanalizasyon sistemleri, yüzey sağlamlaştırma (destekleme), titreşim sistemleri, su koruma sistemleri, yol çizme materyalleri, asfalt fabrikaları sistemleri, trafik ışıkları ve trafik ekipmanları, inşaat planlamaları, müteahhitlik ve mühendislik hizmetleri, inşaat sektörüne özgü bilgi işlem sistemleri, bilgisayarlar, anahtar teslim projeleri, sanayi binaları, beton parke üretimi yapan fabrikalar, baraj ve havaalanı inşaat ve teknolojileri, sektörel dernekler, kurum ve kuruluşlar ile yayınlar.

İnşaat makineleri, ekipmanları: İnşaat makineleri, yedek parçaları ve ekipmanları, inşaat ve maden arama makineleri, sondaj makineleri (su, petrol) ekipmanları, elektronik teknolojileri ve ekipmanları, pompa ve kompresörler, inşaat sektörüne özgü test ve ölçme cihazları, yapı malzemeleri yapan makine ve ekipmanlar, tesisat makine ve ekipmanları, demir ve çelik konstrüksiyon, vinç

Elektrik, elektronik malzemeler ve teknolojileri: Dış aydınlatma, elektrik sistemleri, enerji sarfiyatını önleme sistemleri, enerji dağıtımı, jeneratör, aydınlatma sistemleri, güvenlik üniteleri, güneş enerjisi, yük ve yaya asansör konstrüksiyonları, uydu sistemleri, elektrik kabloları, ölçme sistemleri, ısıtma, soğutma

Havalandırma, sıhhi tesisat teknolojileri: Su arıtma sistemleri, ekipman ve materyalleri, alternatif ısıtma sistemleri, dışarıya ve içeriye yerleştirilen şömine, alttan ısıtma sistemleri, radyatör ve radyatör kaplama, ısıtıcı ve brülörler, ısıtma sirkülasyon pompaları, havalandırma üniteleri, havalandırma grilleri, bina içi soğutma sistemleri, boru hatları, mengeneler, tanklar, vantilatör, soğutma sistemleri


Sudan, Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı “Sudan Build”’e ev sahipliği yapacak. Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.’nin düzenlediği fuara, Sudan Free Zones & Markets and Co. İle Mısır Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanlığı’nın kuruluşu olan Uluslararası Sergi ve Fuarlar Organizasyonu G.O.I.E.F de destek veriyor.

Artan petrol gelirleriyle altyapısını yenilemeye hazırlanan Sudan, inşaat sektörüne “Sudan Build” Sudan Uluslararası İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı ile göz kırpıyor. Hartum Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşecek fuara, Sudan’daki 26 eyaletin yatırımlarla ilgili bakanlıkları da destek veriyor.

Toplam 10.000 m²’lik alana kurulacak fuar, iki hol ve açık alanda gerçekleşecek. Sudan’dan ve komşu ülkelerden yetkililer ile işadamlarının ziyaret edeceği fuar, ilk iki gün profesyonel ziyaretçilere, son üç günü ise halka açılacak. Fuar, sabah 10.00-13.00 ile öğleden sonra 17.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Öte yandan, fuarın televizyon, radyo, gazete ve bilboard yoluyla tanıtımı komşu ülkelerde ve diğer Afrika ülkelerinde de yapılacak.

Fuara ilişkin bilgi veren Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Bilgin Aygül, fuarın yatırımcılar ile alıcılar arasında ortak bir platform oluşturmasını amaçladıklarını belirterek, “Fuar kapsamında COMESA üyeleri ve yatırım olanaklarını organize eden Arap Yatırımcılar Birliği ile inşaat sektörü ve teknolojileri hakkında yuvarlak masa toplantıları, konferanslar ve seminerler düzenlenecektir. Toplantılarda sektörün Afrika kıtasındaki yeni yatırım olanakları tartışılacak, katılımcı firmalar Sudan’daki inşaat sektörünün durumu ve yatırım imkanları hakkında görüş alışverişinde bulunacaklar” dedi.

Fuarda metrekare ücretleri ise şöyle belirlendi:
Tüm hizmetler dahil m² ücreti giriş kat: 350 ABD Doları
üst kat: 330 ABD Doları