İhracata Suriye dopingi

 

Suriye'nin başkenti Şam'da 23-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenen SIMA'03 Uluslararası Endüstri Fuarı'na Türkiye'den 37 firma katıldı. Firmalarımız fuardan önemli bağlantılarla döndü.

 

Suriye ile son dönemde siyasi ilişkilerde yaşanan olumlu hava ekonomik ilişkilere de yansıdı. Suriye'nin başkenti Şam'da Mayıs ayında düzenlenen SIMA'03 Uluslararası Endüstri Fuarı'na Türk firmaları büyük ilgi gösterdi. Fuara katılan 37 firmamız Türkiye'ye olumlu bağlantılarla döndüler.

Şam Uluslararası Fuar Alanı'nda 23-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenen fuara 7 ülkeden 397 firma katıldı. Fuarın açılışını Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mohammad Mustafa Mero gerçekleştirdi. Açılış günü Mohammad Mustafa Mero ile birlikte Şam Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ratip Şella ve beraberindeki heyet Türkiye holünü gezdi. Ayrıca, Suriye İnşaat ve İmar Bakanı Husam Elesved de Türk holünü gezerek firmalarımızdan bilgi aldı. Suriyeli üst düzey yöneticiler, işadamları ve halkın da büyük ilgi gösterdiği fuarı 500 bine yakın kişi ziyaret etti.

 

 

Ulusal katılım organizasyonunu Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.'nin gerçekleştirdiği fuarda Türk firmaları 1000 m² alanda ürünlerini sergilediler. Fuarda, Türkiye'den ağırlıklı olarak makine, inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe firmalar yer aldı.

Fuara katılan firmalar

Alkosan Alüminyum, Anıl Kağıtçılık Ambalaj, Anişmak-Anadolu İş Makineleri, Baydarlar Tekstil Makineleri, Bürosit Büro Donanımları, Cem Boya ve Kimya San., Çelik İş İnş. Mak., Çel-Mer Çelik Endüstri A.Ş., Elimko Elektronik, Ertekin Motor, Genpower Jeneratör, Günhan-Ark İmal. Döküm Sondaj, İntermak Makine, İsfur Otomotiv Ltd. Şti., İzocam A.Ş., Karınca Oyuncak, Kesmak Makina San., Konaltaş Konya Alüminyum, Konya Sanayi Odası, MPE Mühendislik Müş., Ortadoğu Sinyal San., Osmanlı Reklam A.Ş., Otokar A.Ş., Özçin Çinko Bakır, Özmaksan Isı San. A.Ş., Özpolat Makina A.Ş., Savaş Çelik Elek Üretim, Selçuk Kauçuk ve Plastik San., Set Makina A.Ş., Şarkgaz ve Madeni Yağlar A.Ş., Tamsan Tazyikli Mak. San., Tarmaş Makine A.Ş., Uygar Asansör San., Ünika Üniversal Kablo A.Ş., Vanasan A.Ş., Yamanlar Orman Ürünleri, Yontar Makina San.