Forum Fuarcılık'la sanat dolu sonbahar

 

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş., bu sonbahar da sanatseverlere keyif dolu günler yaşatacak. Ankaralı sanatseverlerin vazgeçilmez fuarlarının başında yer alan Ankara Sanat ve El Sanatları Fuarı 9. yaşını kutlarken, Antalya Sanat ve El Sanatları Fuarı 5. kez sanatseverlere merhaba diyecek.

 

 

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Meral Dinçer, Forum A.Ş.'nin sanata duyduğu saygının bir işareti olarak Ankara ve Antalya sanat fuarlarına imza attığını belirtti. Dinçer, "Forum Fuarcılık A.Ş. olarak yurtdışında düzenlediğimiz fuarlarla firmalarımızın ihracat olanaklarını geliştirmeye aracılık ediyoruz. Ancak şirket olarak, kültürel dünyamızı zenginleştiren organizasyonlara imza atmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. İlkini 1994 yılında gerçekleştirdiğimiz Ankara Sanat ve El Sanatları Fuarı bu yıl 9. yaşına giriyor. Aradan geçen dokuz yılda fuarımız dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılara ev sahipliği yapmakla kalmadı, Ankaralıların gösterdiği büyük ilgi sayesinde sanat fuarları arasında seçkin bir marka haline geldi. Bu durumdan büyük onur duyuyoruz" diye konuştu.

Antalya Sanat ve El Sanatları Fuarı'nın da benzer şekilde gelişim gösterdiğini ifade eden Dinçer, her iki fuarda da yine birbirinden güzel çok sayıda sanat eserinin yer alacağını vurguladı.

Ankara ve Antalya Sanat Fuarları'nın katılım ücreti 80 ABD Doları+KDV olarak belirlenirken, fuarda en küçük stand 6 metrekare olacak. Her iki fuarda da şu ürünler sergilenebilecek:

Plastik sanatlar (resim, grafik, fotoğraf, karikatür, heykel, seramik), plastik sanatlar için kullanılan malzeme, araç ve gereçler, el işçiliğiyle biçimlendirilmiş her türlü taş obje, sırlı ya da sırsız her türlü pişmiş toprak obje, el işçiliğiyle üretilmiş her türlü cam obje, altın ve gümüş dahil her türlü işlenmiş madeni ürün, ağaç oyma, kakma, sedef kakma vb. ahşap işleri, örme, nakışlama, boyayla desenleme vb. iplik dokumalı ürünler, halı, kilim, cicim, sumak, tülü vb. geleneksel dokumalar, hat, minyatür, ebru, kat'ı, cilt işleri vb. geleneksel sanatlar, maden, pişmiş toprak, lif, boncuk, taş vb. malzemeler kullanılarak el işçiliğiyle üretilmiş takılar (bijuteri kapsam dışıdır), deri ürünü ciltler, Karagöz tasvirleri, küçük aksesuvarlar vb., ev dekorasyon ürünleri, maketçilik, el sanatları için kullanılan malzeme, araç ve gereçler, plastik ve el sanatlarıyla ilgili resmi, özel, gönüllü kuruluşlar.


Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.'nin vazgeçilmez fuarları arasında yer alan Ankara Sanat ve El Sanatları Fuarı ile Antalya Sanat ve El Sanatları Fuarı, bir kez daha hem başkentlilere hem de Antalyalılara sanat dolu bir sonbahar yaşatacak.

Dört yıldır Antalyalılardan büyük ilgi gören Antalya Sanat ve El Sanatları Fuarı, 27 Eylül-5 Ekim 2003 tarihlerinde Kültürpark'ta beşinci kez sanatseverlerle buluşacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve Altın Portakal Antalya Kültür ve Sanat Vakfı'nın işbirliği ile Forum Fuarcılık tarafından organize edilen fuarda 2002 yılında Çin, Hindistan, Kenya, KKTC, Tayland, Tanzanya, Özbekistan, Rusya, Kırgızistan, Pakistan, Endonezya, Filipinler, Mısır ve Türkiye'den 120 katılımcı yer aldı.

Ankaralı sanatseverlerin sabırsızlıkla beklediği fuarların başında gelen Ankara Sanat ve El Sanatları Fuarı, ekim ayında 9. yaşını doldurmanın gururunu yaşayacak. Dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılara ev sahipliği yapan fuar, 11-19 Ekim 2003 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. 2002 yılında açılışını 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yaptığı fuarda; Mısır, Kenya, Filipinler, Güney Afrika, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Macaristan, Sudan, Irak, Tayland, Endonezya, Kazakistan, Suriye, Hindistan, Çin, Tanzanya, Filistin ve Türkiye'den 150 katılımcı yer aldı. "1963'ten Günümüze Süleyman Demirel Arşiv Karikatürleri Sergisi"nin de açık kaldığı fuar kapsamında 117 etkinlik sergilendi.