Antalya sanata doydu

 

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.'nin 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlediği Antalya 4. Sanat ve El Sanatları Fuarı sanat çevrelerinden, yerli ve yabancı turistlerden büyük beğeni topladı. 15 ülkeden 120 katılımcının yer aldığı fuarı 300 bin ziyaretçi gezdi.

 

 

Fuarın etkinlikleri de büyük ilgi çekti. Klasik müzik dinletilerinden dans gösterilerine, defileden sihirbaz şova, uçurtma şenliğinden resim sergilerine kadar 80'in üzerinde etkinlik Antalyalıların büyük beğenisini kazandı. Fuar kapsamında gerçekleştirilen "2. Animatörler Festivali" ve "1. Jimnastik Festivali" de fuarın coşkusunu artırdı.

Forum Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Meral Dinçer, pek çok medeniyete kapılarını açan Antalya'da böyle bir fuara imza attıkları için mutluluk duyduklarını söyledi. Dinçer, "Fuar hem dünya sanatçıları ile ülkemiz sanatçılarının fikir alışverişinde bulunmasını sağlamakta, hem zengin bir mozaik olan Anadolu sanat ve el sanatını günümüze taşımaktadır" dedi.


Akdeniz'in incisi Antalya, sonbahara sanat dolu bir haftayla merhaba dedi. Türkiye'nin en önemli film festivali olan "Altın Portakal Film Festivali"nin yanı sıra festivalle eşzamanlı düzenlenen "4. Sanat ve El Sanatları Fuarı" Antalyalıları bir hafta boyunca sanatla iç içe yaşattı.

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.'nin Altın Portakal Film Festivali kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Altın Portakal Antalya Kültür ve Sanat Vakfı'yla birlikte düzenlediği fuar, 28 Eylül'de açıldı. Fuarın açılışını Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul ve Altın Portakal Antalya Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Giray Ercenk yaptı.

Sanat çevrelerinden, yerli ve yabancı turistlerden büyük beğeni toplayan fuarı 300 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

Kültür Park'ta 6 Ekim'a kadar açık kalan fuarda, Hindistan, Kenya, Tayland, Tanzanya, Özbekistan, Rusya, Kırgızistan, Pakistan, Endonezya, Filipinler, Çin, KKTC, Mısır ve Türkiye'den 120 katılımcı yer aldı. Fuarda, geleneksel el sanatlarından, seramik ve resim çalışmalarına, ahşap işlerinden el işçiliğiyle yapılmış takılara, yabancı ülkelerin otantik el sanatlarından Afrika müzik aletlerine çok farklı kültürleri yansıtan eserler bir arada sergilendi.
 

 


SAYFAYI YAZDIR