Ankara Kalesi'nde yeni bir renk,
farklı bir mekan

 

Ankaralılar, şehrin karmaşasından kaçmak için yeni bir mekana kavuştu. Vesta Turizm İşletmeleri, her ay düzenlediği ülke haftaları, Türk el sanatları satış reyonu, özel gruplara ayrılabilen salonuyla bir restoranttan çok daha fazlasını sunuyor.

Türkiye'nin 300 parçalık en büyük özel çaydanlık koleksiyonu da Vesta'da sergileniyor.

 

 

Kaleiçi'ndeki iki katlı tarihi ev, Türk motifleriyle bezeli iki yüz yıllık tavanı, ahşap merdivenleri ve taş avlusuyla, insanı bir solukta yüzyıllar öncesine götürüyor.

Vesta'nın giriş katında Türkiye'nin değişik yörelerine özgü yemeklerin sunulduğu restaurant bulunuyor. Dünyanın çeşitli ülkelerin 300 parçalık özel çaydanlık koleksiyonunun sergilendiği salon, sizi dostlarınızla unutulmaz anlar yaşamaya çağırıyor. Burası, 70 kişilik salonuyla özellikle grup yemekleri ve toplantılar için uygun bir mekan.

İkinci kata çıkıldığında sizi huzurlu bir kafe ortamı karşılıyor. Değişik çay ve kahveleri tadabileceğiniz kafenin karşısındaki salonda Türk el sanatları satış reyonu bulunuyor. İkinci katta ayrıca, özel toplantılar için de bir salon yer alıyor.

Vesta'da her ayın bir haftası, müziği, el sanatları, yemeği, içkisi ve folkloru ile farklı bir ülkeye ayrılıyor. Macar gulaşı ve diğer Macar yemeklerinin bulunduğu mönü, Macar müzikleri eşliğinde yudumlanan Macar şarabıyla ilk ülke haftası Macaristan'a ayrıldı. Ekim ayındaki "Macaristan haftası" Ankaralılardan büyük ilgi gördü. Aralık ayında ise Kırgızistan ülke haftası düzenlenecek. Kırgız müziklerinin eşliğinde geleneksek yemeklerin tadılabileceği hafta 16-22 Aralık günleri arasında Kaleçi Kireçli Sokak 4 numada yer alan Vesta Restaurant'ta. Vesta'ya 311 68 86 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Ankara, günün stresi ve yorgunluğundan uzaklaşıp, dostlarınızla buluşabileceğiniz yeni bir mekana kavuştu. Ankara Kalesi'nin otantik ortamında tarihi bir Ankara evinde kafesiyle, restaurantıyla, el sanatları sergi salonuyla Ankaralıları sıcacık bir ortam bekliyor.

Kültür Bakanlığı'na ait olan bina Güzel Sanatlar Vakfı tarafından kullanılmakta olup, geçtiğimiz aylarda GESAV'ın da ortak olduğu Vesta Turizm İşletmeleri ve El Sanatları A.Ş. tarafından çalıştırılmaya başlandı. "Ocakbaşı Tanrıçası Vesta"nın adı verilen mekan, yeni bir işletme anlayışla Ekim ayında hizmete geçti. Vesta Turizm İşletmeleri, her ay düzenlediği ülke haftaları, Türk el sanatları satış reyonu, özel gruplara ayrılabilen salonuyla bir restoranttan çok daha fazlasını sunuyor.

 

 


SAYFAYI YAZDIR