Sağlık sektörü Irak’ta buluşacak

 

Sağlık sektörünün önde gelen temsilcileri, 7-10 Eylül 2002 tarihleri arasında Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenecek “İlaç ve Tıbbi Malzeme Fuarı”nda buluşacak. Fuar, yerli ilaç sanayiine yeni fırsatlar yaratacak.
 

 

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın desteklediği ve Irak Sağlık Bakanlığı binası Saddam Hol’de açılacak fuara, 50’ye yakın firmanın katılması bekleniyor. Fuarda her tür tıbbi malzeme ve ilaç sergilenebilecek.

Geçen yıl, 10-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenen fuar, Türk firmalarının ihale başarısına sahne olmuştu. Fuara katılan firmalar, Irak ile toplam 70 milyon dolarlık iş bağlantısı gerçekleştirirken, MOU çerçevesinde açılan sağlık ihalelerinde Türk firmaları birinci sıraya yükselmişti. Irak Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile Iraklı doktorların büyük ilgi gösterdiği fuar çerçevesinde, 13 konferans ve Türk doktorları tarafından 3 ameliyat gerçekleştirilmişti.

Çeşitli seminer ve work-shoplarla da desteklenecek fuarın m² ücreti 250 ABD Doları olarak belirlendi. “Bağdat İlaç ve Tıbbi Malzeme Fuarı” devlet tarafından yüzde 50 ile 80 arasında değişen oranlarda destekleniyor.

Başvuruların 20 Ağustos’a kadar değerlendirileceği fuarla ilgili ayrıntılı bilgi Forum Fuarcılık A.Ş.’nin 0 312 419 19 32 numaralı telefonundan alınabilir.


Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından bu yıl dördüncüsü organize edilen “Bağdat İlaç ve Tıbbi Malzeme Fuarı” sağlık sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek. Fuar, söz konusu sektörde faaliyet gösteren Türk firmalarının Irak pazarına ulaşmasında etkili olacak.

Körfez Savaşı sonrasında uygulanan Birleşmiş Milletler ambargosu sonucunda ciddi bir ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyacı içerisinde bulunan Irak’ta, 7-10 Eylül 2002 tarihlerinde düzenlenecek olan “Bağdat İlaç ve Tıbbi Malzeme Fuarı” yerli ilaç sanayiine yeni fırsatlar yaratacak.