Gençlik fuarı Ankara'yı coşturacak

 


 

Daha çok üniversitelerin ve gençliğe yönelik hizmet veren kurum ve kuruluşların katıldıkları fuara, geçen yıl 50'nin üzerinde firmanın yanı sıra, üniversiteler, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye İzcilik Federasyonu, Türkiye Gençlik Birliği Derneği, GENÇEV gibi gençlikle ilgili kurum, kuruluş ve dernekler katıldı. Ankaralılardan da yoğun ilgi gören fuarı 300.000 kişi ziyaret etti.

Ankara 2. Gençlik ve Eğitim Fuarı kapsamında; gençler arasında şarkı, şiir, halkoyunu, resim, moda tasarımı, web tasarımı ve paten yarışmaları düzenlenecek. Geçen yıl ilki fuar kapsamında yapılan, "Türkiye Rollerski Şampiyonası"nın da ikincisi gerçekleştirilecek.

Tiyatro, bale ve dans gösterileri, defile ve konserlerle renklenecek fuarda, en başarılı tanıtım yapan üniversite de seçilecek.

Geniş bir ürün ve hizmet yelpazesinin sergilenebileceği fuarda, eğitimle ilgili kurum ve kuruluşların yanı sıra, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren öğrenci dernekleri, bilişim sektörü, yayın kuruluşları, bankacılık sektörü gibi sektörler de gençlerle yüz yüze tanışma imkanı bulabilecek.

Ankara, gençlerin çeşitli sanatsal ve sportif aktivitelerle zenginleştirecekleri Gençlik Fuarı'nın 2.'sine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gençlik Haftası ile aynı dönemde düzenlenecek fuar, gençlere unutulmaz bir hafta yaşatacak.

Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan gençler, kendilerine ait bir fuarda buluşmanın coşkusunu bir kez daha yaşayacak. İlki 2001 yılında düzenlenen ve özellikle üniversite gençliğinden büyük ilgi gören "Gençlik Fuarı" bu yıl kapsamı daha da genişletilerek "Gençlik ve Eğitim Fuarı" olarak hayata geçirilecek.

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş'nin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle organize edeceği fuar, hem çeşitli sportif ve sanatsal etkinliklere sahne olacak, hem de gençlerin birbirlerini tanımasında önemli bir rol oynayacak.

Gençlik Haftası ile aynı dönemde düzenlenecek olan fuar, 18-26 Mayıs 2002 tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde açık kalacak. Fuar kapsamında, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle "Gençlik Panayırı" da gerçekleştirilecek.